Atostogaujantį premjerą pavaduojanti finansų ministrė Ingrida Šimonytė dar penktadienį ketina sušaukti specialų vyriausybinio Krizių valdymo komiteto posėdį, kuriame turėtų būti aptarta situacija su penkiais prie Nigerijos krantų pagrobtais lietuvių jūreiviais bei veiksmai, siekiant juos išlaisvinti.
Tokį posėdį rekomendavo surengti Prezidentė Dalia Grybauskaitė, penktadienį ryte susitikusi su I.Šimonyte ir atostogas nutraukusiu užsienio reikalų ministru Vygaudu Ušacku.
Prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys sakė, kad beveik valandą trukusio susitikimo metu valstybės vadovė buvo informuota apie tai, kokių veiksmų imasi Lietuvos institucijos, siekdamos išlaisvinti šios savaitės pradžioje pagrobtus jūrininkus. „Informacija konfidenciali, daug ko pasakyti negalima. Prezidentės nuomone, žinybos ta linkme dirba, jų darbas jau yra koordinuojamas, jis turi būti koordinuojamas ir toliau. Tačiau atkreiptas dėmesys, kad yra tam tikri žinybų veiklos koordinavimo mechanizmai, kurie irgi gali būti aktyvuoti šioje situacijoje“, - kalbėjo L.Balsys.
Premjerą pavaduojanti I.Šimonytė, paklausta apie tuos aktyvuotinus mechanizmus, paminėjo Krizių valdymo komitetą, susidedantį iš įvairių ministerijų ir kitų žinybų vadovų. I.Šimonytė sakė dar penktadienį popiet sušauksianti tokio komiteto posėdį. Jame bus aptarta, kokių veiksmų jau imtasi ir ką reikia dar padaryti, kad nežinomi pagrobėjai kuo greičiau paleistų lietuvių jūreivius.
Tačiau, pasak premjerą pavaduojančios finansų ministrės, į Krizių komiteto posėdį nebus kviečiamas atostogaujantis Vyriausybės vadovas ir poilsiaujantys ministrai. „Aš, kaip pavaduojanti premjerą, turiu visus įgaliojimus su neatostogaujančiais žinybų vadovais aptarti situaciją ir priimti reikiamus sprendimus“, - teigė I.Šimonytė.
Jos nuomone, valstybė imasi visų šioje situacijoje būtinų žingsnių.
V.Ušackas irgi tikino, kad „Lietuva operatyviai ir adekvačiai reagavo į šią nemalonią situaciją“. Pasak užsienio reikalų ministro, visos žinybos daro tai, kas yra įmanoma ir kas būtina.
Tačiau diplomatijos vadovas atsisakė suteikti bent kokią nors informaciją apie tai, ar Lietuva žino, kur dabar yra pagrobtieji jūreiviai, kokiomis sąlygomis jie laikomi, kas yra pagrobėjai, ar jie ko nors reikalauja, taip pat kokių veiksmų imamasi, siekiant išlaisvinti lietuvius.
„Laikomasi visiško konfidencialumo. Mes palaikome diplomatinius kontaktus, bendraujame su laivo „Saturnas“, iš kurio buvo pagrobti jūreiviai, savininke kompanija „Limarko“, kuri savo ruožtu irgi imasi tam tikrų veiksmų“, - tikino V.Ušackas.
„Situacija, kiek įmanoma, yra kontroliuojama. Visi dirba savo darbą“, - pridūrė ministras.
V.Ušackas tvirtino, kad pagrobtųjų jūrininkų artimieji „nerodo jokios isterijos ar pasimetimo, jie supranta konfidencialumo svarbą ir tai, kad imamasi atitinkamų veiksmų lietuviams išlaisvinti“.
Užsienio reikalų ministras tikisi, kad krizę pavyks išspręsti greitai ir jūreiviai bus paleisti.
Jis taip pat pakartojo paraginimą visiems politikams ir visuomenės veikėjams nespekuliuoti jokia informacija ar prielaidomis apie jūreivių galimą išlaisvinimą, nes tai esą gali pakenkti siekiamam tikslui.
Naujausi komentarai