Parengtos rekomendacijos, kaip saugiai vykdyti filmavimo darbus

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kuriose nurodoma, kaip saugiai karantino laikotarpiu vykdyti filmavimo darbus. Pagrindinės rekomendacijos – dalyvauti filmavimuose gali tik sveiki žmonės, siūloma kuo labiau riboti fizinį kontaktą, palaikyti atstumus ir naudoti asmens apsaugos priemones.

Filmavimo metu gali dirbi tik žmonės, kuriems nepasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, kitų užkrečiamųjų ligų požymiai (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.). Žmonės, kuriems privaloma izoliacija, tuo laikotarpiu filmavime dalyvauti negali, o aktorius ar filmavimo grupės darbuotojas, kuriam pasireiškia ankščiau minėti simptomai, turėtų būti nuo darbo nušalintas. Taip pat rekomenduojama neleisti filmavime dalyvauti pašaliniams asmenims.

Tarp visų filmavimo aikštelėje esančių žmonių turėtų būti išlaikomas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas. Jeigu fizinis kontaktas yra būtinas, patariama apriboti kontakto laiką. Poilsio, valgymo pertraukų metu turėtų taip pat turėtų būti išlaikomas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas arba kontaktas trukti ne ilgiau nei 15 minučių.

Jeigu filmavimas vyksta atvirose erdvėse (turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose) ir viešose uždarose vietose, visi vyresni nei 6 metų filmavimo grupės darbuotojai ir dalyviai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Tokios apsaugos priemonės gali būti nenaudojamos tik tuo atveju, jeigu žmogus negali jų dėvėti dėl darbo specifikos, pavyzdžiui, aktoriai, masinių scenų dalyviai, filmavimo scenų metu.

Filmavimo aikštelėje turėtų būti sudaryta galimybė tinkamai visų filmavimo aikštelėje esančių žmonių rankų higienai ir dezinfekcijai, taip pat užtikrinta, kad žmonės vengtų liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną ir kt., laikytųsi kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Filmavime grimuojant ar tvarkant šukuosenas, specialistai teikdami paslaugą ar atlikdami procedūrą turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, o asmuo, kuriam šios paslaugos teikiamos, turi taip pat dėvėti apsauginę kaukę arba apsaugines veido priemones. Jeigu grimuojamas žmogus, arba žmogus, kuriam yra tvarkoma šukuosena dėl teikiamos paslaugos pobūdžio negali dėvėti kaukės, grimo ir šukuosenų specialistai turi dėvėti vienkartinę medicininę kaukę ir apsauginį veido skydelį arba respiratorių FFP2 ir apsauginius akinius.

Jeigu yra organizuojamas filmavime dalyvaujančių asmenų maitinimas, pirmenybė turėtų būti skiriama išsinešamam maistui, taip pat naudojami individualūs indai, gertuvės, o valgymo pertraukų metu tarp žmonių užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas. Negalima organizuoti maitinimo tokiu principu, kai maistą įsideda patys filmavime dalyvaujantys žmonės. 

Patalpas reikėtų vėdinti ne rečiau kaip 1 kartą per valandą plačiai atidarius langus, jei filmuojama uždaroje patalpoje, bei atlikti tinkamą aplinkos valymą ir dezinfekciją pagal parengtas rekomendacijas.

Išsamias rekomendacijas rasite čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių