Antradienį Lietuvos mokslų akademijoje paskirtos Lietuvos mokslo premijos.
Septyni mokslininkų kolektyvai ir pavieniai mokslininkai įvertinti už fundamentinius ir taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus, atliktus per pastaruosius penkiolika metų.
Iš darbų pavadinimų matyti, kad mūsų šalies mokslininkų tyrimai atspindi naujausias nano- ir biomedicinos mokslo tyrimų tendencijas pasaulyje (kvantiniai nanodariniai, mechatronika ir molekuliniai instrumentai - polifermentinės sistemos), sprendžia Lietuvos ateičiai, jos saugumui ir tvariam vystymuisi svarbias problemas (radioaktyviosios atliekos, miškininkystė), nagrinėja lietuvių tautos istorijos aspektus (baltų istorija), šiuolaikinės visuomenės evoliuciją (istorinė sociologija).
Straipsniai darbų temomis buvo spausdinami prestižiniuose mokslo žurnaluose, gausiai cituojami. Jų autoriai užregistravo Lietuvos ir Europos patentų.
Vadovaujantis Lietuvos mokslo premijos teikimo nuostatais, laureatai savo darbus populiaria forma pristatys plačiajai visuomenei skirtame paskaitų cikle, žiniasklaidos priemonėse. Planuojama, kad paskaitos šiais metais vyks ir Lietuvos mokslų akademijos patalpose (Gedimino pr. 3).
Premijuotų darbų ir jų autorių sąrašas:
HUMANITARINIŲ IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ SRITYSE
1. Audronė Bliujienė, Algirdas Girininkas, Vladas Žulkus
Darbų ciklas „Baltai Baltijos jūros erdvėje“
2. Zenonas Norkus
Darbų ciklas „Istoriniai-sociologiniai tyrimai“
FIZINIŲ MOKSLŲ SRITYJE
3. Algirdas Matulis, Egidijus Anisimovas
Darbų ciklas „Kvantinių nanodarinių modeliavimas“
4. Vidmantas Remeikis, Artūras Plukis
Darbų ciklas „Radioaktyviųjų atliekų susidarymo, charakterizavimo ir poveikio aplinkai analizės metodų plėtra bei taikymai“
BIOMEDICINOS MOKSLŲ SRITYJE
5. Irina Bachmatova, Valdas Stanislovas Laurinavičius, Liucija Marcinkevičienė, Rolandas Meškys, Julija Razumienė
Darbų ciklas „Fermentų ir polifermentinių sistemų tyrimas ir panaudojimas”
6. Rimvydas Gabrilavičius, Alfas Pliūra, Julius Danusevičius, Virgilijus Baliuckas, Darius Danusevičius.
Darbų ciklas „Miško sėklinės bazės, selekcijos ir genetinių išteklių išsaugojimo sistemos sukūrimas tvariai ir intensyviai miškininkystei plėtoti Lietuvoje“
TECHNOLOGIJOS MOKSLŲ SRITYJE
7. Algimantas Marcelis Barakauskas, Vytautas Giniotis, Albinas Kasparaitis, Saulius Kaušinis. Darbų ciklas „Precizinės mechatroninės matavimo sistemos - tyrimas, sukūrimas, taikymas“
Naujausi komentarai