Pereiti į pagrindinį turinį

Patarė, kaip reikėtų pasiruošti galimoms nelaimėms: ką aptarti su šeima?

2022-03-09 15:11

Civilinės saugos specialistai pataria visada iš anksto pasirengti netikėtoms situacijoms ir aptarti jas su šeima, kaip reikėtų elgtis vienu ar kitu atveju.

PAGD nuotr.

„Šiuo metu esame įaudrinti skaudžių įvykių Ukrainoje, todėl svarbiausia, ką dabar, užuot nerimavę, turėtume padaryti, tai pasirengti galimoms nelaimėms. Kuo geriau pasiruošime, tuo mažiau nerimausime ir būsime saugesni“, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius.

Pasak jo, atsižvelgdami į savo poreikius, gyventojai turėtų įvertinti, ką turi ir ko dar gali prireikti, taip pat numatyti, ar nelaimės atveju liktų namuose ar ieškotų kitos – saugesnės – priebėgos. Būtina iš anksto pasitarti, kur susitiks šeimos nariai, jeigu nutikus nelaimei, visi bus skirtingose vietose. Pravartu kiekvienam užsirašyti susitikimo vietų adresus bei artimų žmonių telefonų numerius.

Šeimoje paskirkite žmogų, atsakingą už išvykimo krepšį. Svarbiausius daiktus patariama laikyti supakuotus, kad būtų galima juos greitai paimti.

„Kad nelaimės metu nereikėtų gaišti laiko, turėkite iš anksto sudėtus visus reikalingus daiktus. Paprastai daugelį jų turime, tik svarbu juos sudėti į vieną vietą. Jų gali prireikti ne tik skubiai evakuojantis, bet ir tuo atveju, jeigu esate numatę likti namuose, – pataria D. Gurevičius. – Visi žinome, kad net ir po stipraus vėjo ar audros, nutrūkus elektros tiekimui, turimos negendančio maisto atsargos, vanduo, svarbiausi daiktai padeda išgyventi, kol laukiame pagalbos. Iš anksto įvertinkite savo ir artimųjų poreikius, papildykite, jei manote, kad ko trūksta. Nepamirškite papildomų šviesos šaltinių, elementų, mobiliųjų telefonų kroviklių, medikamentų, dokumentų.“

Išvykimo krepšyje turėtų būti: žibintuvėlis su papildomais elementais. svarbūs dokumentai – gimimo ir (ar) santuokos liudijimai, pasai, vairuotojo teisės, draudimo dokumentai, turto nuosavybės dokumentai, artimųjų nuotraukos (jų gali prireikti ieškant artimųjų), radijo imtuvas su papildomais elementais, akiniai ar kiti regai bei klausai reikalingi daiktai.

Taip pat – pirmosios pagalbos rinkinys, šeimos nariams būtini medikamentai – vartojami vaistai ir vandenilio peroksido tirpalas. Turi tilpti maisto davinys 3 paroms ir vandens atsargos, supilstytos į mažas talpyklas, papildomas maistas, esant specialiesiems poreikiams, mechaninis konservų atidarytuvas, maistas kūdikiams, sauskelnės, drėgnos servetėlės, žaislai ir (ar) knygos vaikams.

Tarp kitų daiktų krepšyje būtini drabužiai persirengti (patogūs batai, neperšlampama ir nuo vėjo apsauganti striukė, megztiniai, šiltos kelnės), tualetiniai reikmenys – rankšluostis, muilas, dantų šepetėlis, tualetinis popierius ir kt., šilta antklodė ir (ar) kompaktiškas miegmaišis, kaukė nuo dulkių, degtukai, sudėti į vandeniui atsparią dėžutę, pieštukas ir popierius, grynieji pinigai ir juvelyriniai dirbiniai (išskirstyti ir saugiai paslėpti tarp daiktų), cigaretės (kritiniu atveju jos naudojamos kaip mainų objektas).

Nelaimės atveju neskambinkite artimiesiems – siųskite SMS!

Civilinės saugos specialistai pataria pasirūpinti vandens atsargomis (2 litrai vandens vienam asmeniui. Žmogui per 72 valandas reikia suvartoti apie 12 litrų vandens). Kai vanduo supilstytas į mažos talpos buteliukus, lengviau tolygiai paskirstyti krepšio svorį.

„Šeimoje paskirkite žmogų, atsakingą už išvykimo krepšį. Svarbiausius daiktus patariama laikyti supakuotus, kad būtų galima juos greitai paimti. Kur jie namuose yra laikomi, turi žinoti ir kiti šeimos nariai.  Evakuodamiesi, pasiimkite išvykimo krepšį. Nelaimės atveju neskambinkite artimiesiems – siųskite SMS! Išjunkite namuose dujas, elektrą ir užsukite vandens sklendes! Pasiimkite su savimi naminius gyvūnus!“ – pataria specialistai.

Informacija apie svarbiausius maisto produktus, kurie pravers bet kokios nelaimės atveju, skelbiama čia.

Jei gyventojas nežino, ar gaus perspėjimo pranešimus, turėtų pasitikrinti, ar savo mobiliajame telefone yra įsidiegęs šią funkciją. Kaip ją aktyvuoti telefone, galima rasti čia.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena, kad visą išsamią informaciją, kaip pasirengti galimoms nelaimėms galima rasti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms interneto svetainėje LT72.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų