Po FNTT pradėto tyrimo Prezidentūra ragina A. Verygą pateikti atsakymus

Prezidento patarėjas Darius Kuliešius teigia, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga negali likti nuošalyje, bei ragina jį pateikti atsakymus, kuomet jo politinio pasitikėjimo komandos narei Linai Jaruševičienei buvo pareikšti įtarimai.

„Mūsų nuomone, ministras A. Veryga tikrai negali likti nuošalyje. Jis turi pateikti savo paaiškinimą. Jis turi pateikti savo situacijos įvertinimą, kadangi kalbame apie ministrą, kaip sektoriaus vadovą. Vadovo pareiga yra atsakyti ir suvaldyti sektoriuje iškylančias rizikas. Tai, visų pirma, laukiame paties ministro paaiškinimo ir situacijos įvertinimo“, – sakė D. Kuliešius.

D. Kuliešius taip pat atkreipė dėmesį, kad daugiau nei 90 proc. sveikatos apsaugos priemonių viešųjų pirkimų koronaviruso metu buvo daromi neskelbtų derybų būdu. Anot jo, koronaviruso metu greitis atliekant viešuosius pirkimus yra reikalingas, bet sutartis paviešinti, pasak D. Kuliešiaus, taip pat reikėjo. Pasak jo, prezidentas dar kovo mėnesį perkančiąsias institucijas skatino viešinti derybų sutartis.

Mūsų nuomone, ministras A. Veryga tikrai negali likti nuošalyje. Jis turi pateikti savo paaiškinimą.

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybės kontrolės ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovais.

ELTA primena, kad pirmadienį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) įtarimų susilaukė sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė. Kaip teigia FNTT, atliekamame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo L. Jaruševičienė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei įgaliojimų viršijimu. FNTT teigimu, iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai kol kas pareikšti šešiems asmenims.

Įtarimų susilaukusi L. Jaruševičienė įteikė prašymą atleisti ją iš pareigų.

Prieš dvi savaites Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso reagentų pirkimu. Įtarimai prekyba poveikiu pareikšti tuomečiam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnui Narbutui. Sulaukęs įtarimų, jis iš šių pareigų pasitraukė.NAUJAUSI KOMENTARAI

nepatikesit

nepatikesit portretas
bet Veryga nesutvarko ir dar kai kuriu reikalų, apie kuriuos sužinoję žmonės netektų amo....

Fui

Fui portretas
Lauk Veryga! Jis tiek pat kaltas kiek jo darbuotojas!

Gg

Gg portretas
Lauk Veryga is ministru mest reikia uz aplaiduma. Tegu dirba savo darba pagal profesijs. Absurdas kazkoks darosi jau.
VISI KOMENTARAI 39
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių