Po Ž. Pinskuvienės paviešintų skaičiavimų – tyrimas: aiškinsis, ar tinkamai panaudojo duomenis

 • Teksto dydis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad Širvintų merei Živilei Pinskuvienei paskelbus apie nagrinėtus COVID-19 sergančiųjų sąrašus, pradėtas asmens duomenų saugumo pažeidimo tyrimas.

Kaip rašo portalas 15min.lt, dėl šio tyrimo NVSC negali pateikti išsamesnės informacijos, kaip į Ž.Pinskuvienės rankas pateko nenuasmeninti COVID-19 pacientų duomenys.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) patvirtino skundą iš NVSC gavusi.

Vasario 4 dieną Ž. Pinskuvienė socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad nagrinėdama COVID-19 pacientų sąrašus, juose aptiko neatitikimų.

„Tačiau įdėmiau panagrinėjus sąrašus, juose atrandame ir Savivaldybės administracijos darbuotoją, ir kitų įstaigų darbuotojų, jau seniai pasveikusių ir porą mėnesių einančių į darbą. Ir žmogų, kuriam COVID-19 liga buvo nustatyta atlikus testą grįžus iš užsienio dar rudenį. Jis praėjus saviizoliacijos laikui, vėl sėkmingai išvykęs atgal į šalį, kurioje dirba“, – rašė Širvintų merė.

Kiek vėliau Ž. Pinskuvienė patikslino vertinusi nuasmenintus duomenis.

Po šio įrašo aiškintis, dėl ko nesutampa duomenys, turėjo ir NVSC direktorius, ir Sveikatos apsaugos ministras.

Živilė Pinskuvienė

Tuo metu Statistikos departamentas po merės pareiškimų apie netikslią statistiką išplatino savo atsakymą – politikės žodžius pavadino melagienomis.

VDAI pažymi, kad asmens duomenų tvarkymas savaime nėra draudžiamas, tačiau jis turi būti atliekamas laikantis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimų.NAUJAUSI KOMENTARAI

panemune

panemune portretas
Pinskuvienė ir yra valdžia. Viena valdžia ant kitos pavarė, nors pati nesužiūrėjo, kaip pavaldžios jai sveikatos įstaigos (šeimos gydytojai) neteikia duomenų kitai įstaigai. Vaidina kovotoja už tikslią info??. Nesamonė! Tik kuria įvaizdi prieš visuomenės kvailelius.

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
Po tokios valdžiukės afioros,normalioje valsybėje,atsistatydinimas tai švelnus paglostymas.Už tokia afiras Kinijoje garantuota pamuilinta kilpa.

adva'Kotas \\\\\\\...//////

adva'Kotas \\\\\\\...////// portretas
Gerb.Živilė apnuogino valdžios nusikalstamą niekšiškumą,nes reiškia neteisėtai sustabdė prekybą,sužlugdė smulkų verslą,suvarė į savivaldybių getus,-(kaip Hitleris žydus),neteisėtai krauna baudas už geto režimo pažeidimus.---GĖDA---Koncervų devizas,-kuo blogiau, tuo geriau.---Už tolius veiksmus valdžia (jei dar taip juo galima vadinti),turėtų atsakyti,nes patirtos milžiniškos sumos pinigų,žmonės sužlugdyti morališkai.---Deja jie vadovausis KGB'istiniais metodais puls Živilę.Ne be reikalo užslaptino 75 metams KGB archyvus,slepia save ir savus.---Tautiečiai mūsų PAREIGA apginti Živilę,neleiskim jos žvėrims sudraskyti,nes ji gina MŪSŲ elinių piliečių reikalus.Ji sąžninga,nepalikim jos vienos,būkim pilietiški,nes jai gresia PAVOJUS, išaiškinus tokią afiorą,nes jei neklysu sergamumą skelbė 10-is kartų didesnį.---Tai BAISU.---Tokia valdžia turi ATSISTATYDINTI.
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių