Popiežius paskyrė 13 naujų kardinolų, įskaitant lietuvį S. Tamkevičių

Vatikane šeštadienį įvyko ceremonija, per kurią popiežiaus Pranciškaus pasirinktų 13 dvasininkų buvo paskirti naujausiais Katalikų Bažnyčios kardinolais, įskaitant Kauno arkivyskupą emeritą Sigitą Tamkevičių.

Kardinolų susirinkimo metu popiežius Pranciškus kiekvienam iš 13 naujai paskirtų kardinolų įteikė žiedą ir kepuraitę, vadinamą biretu.

Tarp pasirinktųjų dvasininkų yra 10 jaunesnių nei 80 metų kardinolų, turinčių teisę balsuoti konklavoje, todėl būsimas popiežius ateityje gali būti savo pažiūromis labai panašus į dabartinį.

Tarp paskirtų vyresnių kardinolų yra 80-metis lietuvis S. Tamkevičius, jėzuitas, praeityje kalėjęs už antisovietinę veiklą ir dešimčiai metų išsiųstas į darbo lagerius Sibire.

Praėjusiais metais vizito į Lietuvą metu S. Tamkevičius lydėjo popiežių Pranciškų į KGB kalėjimo vietą Vilniuje – čia paskirtasis kardinolas buvo kalinamas suėmimo metu. Tai buvo viena jautriausių popiežiaus kelionės į Lietuvą akimirkų.

„Kalėjime patyriau sunkių, labai sunkių akimirkų, o blogiausia buvo tada, kai vyko tardymai, – šią savaitę Vatikane žurnalistams pasakojo S. Tamkevičius. – Tardymai truko mėnesių mėnesius.“

Paskirtasis kardinolas pažymėjo esąs dėkingas Dievui „už visus metus, kai tarnavo kunigu, vyskupu ir arkivyskupu“.

„Prašau Dievo, kad leistų man gyventi ilgiau, kad galėčiau susidurti su šiandienos iššūkiais ir visada išlaikyti tikėjimą savo širdyje“, – pridūrė S. Tamkevičius.

Prašau Dievo, kad leistų man gyventi ilgiau, kad galėčiau susidurti su šiandienos iššūkiais ir visada išlaikyti tikėjimą savo širdyje.

S. Tamkevičius yra ketvirtasis lietuvių kilmės kardinolas per visą istoriją.

Popiežius Pranciškus 2013 metais tapo pirmuoju lotynų amerikiečių ir jėzuitų popiežiumi. Vadovaudamasis jėzuitų moralinėmis nuostatomis, popiežius skiria daug dėmesio atstumtoms bendruomenėms ir renkasi panašios pasaulėžiūros kardinolus.

Po šeštadienio konsistorijos popiežius Pranciškus bus paskyręs 52 proc. Kardinolų kolegijos narių, dėl savo amžiaus galinčių balsuoti renkant naują pontifiką. Daugelis kunigų, kurie šeštadienį iš popiežiaus rankų gavo raudoną kepuraitę, yra kilę iš tolimiausių besivystančių pasaulio vyskupijų, niekada neturėjusių jiems atstovaujančio Katalikų Bažnyčios kardinolo.

Tai nėra sutapimas. Pranciškus, kilęs iš Argentinos, 2013 metais tapo pirmuoju lotynų amerikiečių ir jėzuitų popiežiumi. Kelionėse, sielovados veikloje ir paskyrimais popiežius visada pirmenybę teikia periferinėms ir atstumtoms bendruomenėms.

Popiežiaus pasirinkti kardinolai rodo, kad katalikų hierarchija ir toliau atstovaus visuotinei Bažnyčiai, kuri sparčiai plečiasi pietuose, bet traukiasi Europoje bei Šiaurės Amerikoje.

„Mūsų bažnyčia yra gyva, tai džiaugsminga muzikos ir šokio bažnyčia, – šeštadienį pažymėjo paskirtasis kardinolas ispanas Cristobalis Lopezas Romero (Kristobalis Lopezas Romeras), Maroko sostinės Rabato arkivyskupas. – Tai bažnyčia, kurioje yra daugiau jaunų nei senų, daugiau juodaodžių nei baltaodžių.“

Konsistorija vyko įtemptu metu šeštaisiais popiežiaus Pranciškaus tarnystės metais, stiprėjant konservatyvių katalikų, nepritariančių popiežiaus dėmesiui aplinkos, migrantų ir kitiems klausimams, reiškiantiems posūkį nuo jo pirmtako popiežiaus Benedikto XVI politikos, opozicijai.

Pranciškus yra pripažinęs kai kurią JAV Bažnyčios atstovų kritiką, tačiau neleidžia dešiniajam sparnui daryti įtakos jo pasirinktai krypčiai. Papildęs Kardinolų kolegiją didesniu panašiai mąstančių kardinolų skaičiumi, popiežius planuoja sekmadienį pradėti tris savaites truksiantį susitikimą, skirtą aptarti, kaip bažnyčia gali pasitarnauti vietiniams Amazonijos regiono gyventojams.

Dešiniųjų pažiūrų grupės pasisakė prieš Amazonijai skirto sinodo dėmesį aplinkos išsaugojimui pareikšdamos, kad tai prilygsta bandymui sukurti naują „pagonišką“ religiją.

Vienas iš paskirtųjų kardinolų, kanadietis Michaelas Czerny (Maiklas Černis) pareiškė, kad, jo manymu, kritika kyla iš grupių, turinčių interesų plėtoti ūkinę veiklą Amazonijoje ir siekti kitų prioritetų, kurie nesuderinami su popiežiaus vizija.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

religiondigital.org

religiondigital.org portretas
Shainkiam Yampik Wananch, un diácono ordenado por la Iglesia Católica, durante una liturgia con personas de la comunidad indígena Achuar, en una capilla en Wijint, Perú. 20 de agosto de 2019 Misa indígena La liturgia religiosa en los territorios Achuar comienza luego de unos rituales de purificación con hierbas nativas, en la madrugada, cuando aún la oscuridad reposa sobre la selva. Durante la ceremonia, la comunidad se sienta alrededor de un fogón que nace de la unión de tres troncos, una tradición indígena que fue usada por los misioneros católicos para explicarles con sincretismo el misterio de la trinidad. Las niñas, muy tímidas, tapan sus rostros con su cabello mientras veneran a Shíram Mariya (La Virgen María, madre de Jesús) con cantos ancestrales. Luego, un varón lee un capítulo del Nuevo Testamento, traducido totalmente a su lengua nativa.

zr.info gloria.tv

zr.info gloria.tv portretas
news prieš 1 valandą Pirmas susituokęs indio „kunigas“ patarnauja Italijoje sukurtai pagonybei Žiniasklaida Reuters rašo, jog 48-erių Indijos achuaras Shainkiam Yampik Wananch, turintis dešimt vaikų, taps pirmuoju Pranciškaus Bažnyčios „susituokusiu kunigu“.Reuters straipsnis buvo patalpinas portale ReligionDigital.org (rugsėjo 25). Wannach yra Peru turistinio miesto su oro uostu Yurimaguaso vikariato diakonas.

zr.info>gloria.tv

zr.info>gloria.tv portretas
news prieš 44 minutes Stebuklas? Pranciškaus mišių metu nuo lubų pradėjo kristi fragmentai Spalio 4-ąją Popiežiaus Pranciškaus laikytoje vyskupų pašventinimo ceremonijoje Šv. Petro Bazilikoje nuo lubų paslaptingai pradėjo kristi įvairios nuotrupos ir fragmentai. Niekas nebuvo sužalotas. Dešinysis Bazilikos transeptas saugumo sumetimais buvo evakuotas. Laimei, jokių remonto darbų nereikės atlikti. Vis dėlto, verta paminėti, jog incidentas įvyko, kai Pranciškus buvo bazilikos viduje, tačiau popai itin retai ten laiko bet kokio tipo ceremonijas. Tarp ordinuotų vyskupų taip pat buvo masinės imigracijos ideologas kardinolas Michaelas Czerny.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių