Pradėtas tyrimas dėl nevienodų priėmimo sąlygų į universitetus Pereiti į pagrindinį turinį

Pradėtas tyrimas dėl nevienodų priėmimo sąlygų į universitetus

2011-07-20 19:14
Pradėtas tyrimas dėl nevienodų priėmimo sąlygų į universitetus
Pradėtas tyrimas dėl nevienodų priėmimo sąlygų į universitetus / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo kelis skundus dėl nevienodų priėmimo sąlygų į aukštąsias mokyklas ir pradėjo tyrimą.

Skunduose nurodoma, kad stojant į Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto magistrantūrą, papildomi 4 balai pridedami tiems, kurie turi ne mažesnį kaip 20 mėnesių darbo stažą pagal specialybę, gavus pirmos pakopos ekonomikos ar vadybos ir verslo administravimo krypčių universitetinį išsilavinimą.

Tuo metu stažas, įgytas prieš bakalaurą ar studijuojant bakalauro studijose, neskaičiuojamas ir papildomi balai nepridedami, kaip teigiama skunde, stojant iškart po bakalauro į magistrantūrą papildomi balai irgi nesuteikiami, praneša Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Kitame skunde teigiama, kad vidurinį išsilavinimą įgiję 2011 metais ir surinkę 20 bei daugiau konkursinių balų ISM studijuoti kviečiami nemokamai, o ankstesniais metais baigusiesiems mokyklas ši lengvata esą netaikoma.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimus dėl galimos diskriminacijos.
"Vienoje aukštojoje mokykloje pirmenybė teikiama anksčiau baigusiems bei turintiems stažą, o kitoje geresnės sąlygos sudaromos tik šiais metais baigusiems mokyklas jaunuoliams. Todėl asmenims, norintiems įgyti aukštąjį išsilavinimą, gali atsirasti nevienodos konkuravimo sąlygos", - pranešime cituojama lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė.

Lygių galimybių įstatyme nurodoma, kad švietimo įstaigos privalo užtikrinti vienodas priėmimo mokintis sąlygas asmenims nepaisant lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos.

Tarnybos pranešimu, paprastai dėl galimos diskriminacijos švietimo ir mokslo srityje skundžiamasi rečiau nei kitose lygių galimybių įstatymo taikymo srityse. Pernai dėl galimų pažeidimų pateikti 55 skundai darbo santykių srityje, dėl valdžios ir valdymo institucijų veiklos skųstasi 37 kartus, dėl prekių ir paslaugų - 29 kartus. Mažiausiai skųstasi dėl švietimo įstaigų veiklos - 10 kartų.

Skundai švietimo srityje dažniausiai gaunami dėl vadovėlių turinio, egzaminų temų, reorganizuojamų mokyklų, mokytojams keliamų papildomų reikalavimų, pedagogų elgesio, amžiaus diskriminacijos priimant į darbą, priėmimo į doktorantūros studijas ir kt.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra