Premjeras Andrius Kubilius teigė, kad artimiausiu metu su Seimo „Vienos Lietuvos“ frakcija dėl koalicijos plėtros bus kalbama „labai atvirai“.
Pasak jo, jei bus sutikta su dabartine valdančiųjų programa, kurią rengiant prisidėjo ir „vienalietuviai“, „jiems priklausytų proporcingas atstovavimas visose institucijose“.
Priklausys proporcingas atstovavimas
Pasak Premjero, jei savaitgalį įkurtai Gedimino Vagnoriaus vadovaujamai Krikščionių partijai priklausantys „vienalietuviai“ prisidės prie koalicijos, jiems turės būti pasiūlytas proporcingas atstovavimas visose institucijose.
„Šiuo atveju, mes girdime „Vienos Lietuvos“ frakcijos Seime vadovybės ir jų atstovų norus dirbti kartu su mūsų koalicija. [...] Manome, kad artimiausiu metu su frakcijos atstovais kalbėsime labai atvirai“, - sakė A. Kubilius.
„Jeigu susitarsime dėl koalicijos plėtros, tuos dalykus [koalicijos sudėtį - lrt.lt] svarstysime. Jiems priklausytų proporcingas atstovavimas visose institucijose“, - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A. Kubilius.
Į klausimą, jog ministrų kabinetas gali keistis, A. Kubilius atsakė, kad „galima vadinti ir taip - tai nėra keista“.
Krikščionių partijos siūlymai destabilizuotų finansų sistemą
Tačiau, Premjero įsitikinimu, prie koalicijos galima būtų prisidėti tik aiškiai pritarus dabartinei valdančiųjų programai - o prie jos rengimo yra prisidėję ir „vienalietuvininkai“. Pasak jo, G. Vagnoriaus partijos siūlymai gali sugriauti šalies finansinį stabilumą.
„Jeigu „Vienos Lietuvos“ frakcija nori prisijungti prie koalicijos, be abejo, jie turi labai aiškiai pasakyti, kad jie yra pasiruošę įgyvendinti tą koalicijos programą, kuri iki šiol buvo įgyvendinama ir kurią jie patys dalyvavo rengiant“, - sakė Ministras Pirmininkas.
„Jie paskelbė programą ir krizės įveikimo planą, [tačiau] kai kurios nuostatos kartojasi - mes jau pernai turėjome labai aiškiai pasakyti, kad jų įgyvendinimas žlugdytų Lietuvos finansų sistemos stabilumą ir todėl nesiruošiame daug apie tai diskutuoti“, - pridūrė A. Kubilius.
Pasak jo, G. Vagnoriaus siūlomi būdai - nemažinti socialinių išmokų, mažinti mokesčius ir kreiptis į tarptautinį valiutos fondą dėl paramos - yra „visiškai tarpusavyje nesuderinami“.
„Tam tikra prasme tai yra ekonominis ir finansinis nelogiškumas. Žinome ir iš kaimynų patirties, ir iš bendrų jų nuostatų, ir iš darbo su jų komanda, kad jie siūlo elgtis priešingai: mažinti išlaidas ir didinti mokesčius. Tą nevieną kartą TVF ragino daryti ir mums“, - teigė A. Kubilius.
Naujausi komentarai