Premjerė: jeigu būtų paskelbtas karantinas, verslui būtų atlyginta už prastovas

 • Teksto dydis:

Jeigu dėl naujos COVID-19 atmainos plitimo reikėtų šalyje įvesti karantiną ir stabdyti dalį verslo, Vyriausybė kompensuotų jo nuostolius, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tam yra suplanuota lėšų biudžete, kad jeigu kartais to reikėtų, tam lėšų yra“, – pirmadienį LRT sakė ji.

Vyriausybės vadovės teigimu, tam biudžete rezervuota iki 300 mln. eurų.

„Manau, kad tokios sumos nereikėtų, įvertinus tai, kiek išleidome verslo paramai ir prastovoms per patį giliausią karantiną šių metų pradžioje“, – tvirtino I. Šimonytė.

Pasak premjerės, jeigu reikėtų skelbti visuotinį karantiną, jis būtų trumpas, bet labai griežtas.

„(...) sakyčiau dviejų-trijų savaičių laikotarpis, per kurį būtų galima naudotis tik būtiniausiomis paslaugomis, tik būtiniausiomis parduotuvėmis, kad būtų nutrauktos viruso grandinės ir šiek tiek sumažintas spaudimas sveikatos sistemai“, – sakė I. Šimonytė.

Tam yra suplanuota lėšų biudžete, kad jeigu kartais to reikėtų, tam lėšų yra.

Ji teigė, kad teikti pagalbą verslui jau išmokta per ankstesnius karantinus.

Vyriausybė planuoja parlamentu pateikti atitinkamus sprendimų projektus dėl paramos teikimo.

„Jeigu tai yra trijų savaičių laikotarpis, tai tikrai nėra kažin kokie milžiniški pinigai. Įstatymą Seimui, kad būtų galimybė įjungti esant reikalui prastovų mechanizmą ir paskui jį išjungti, pasibaigus karantinui, Vyriausybė tikrai pateiks“, – sakė premjerė.

„Ar reikės kitos verslui paramos, panašios į tą, kuri mokėta, kai karantinas buvo pusmetį ir kai kalbėjome tikrai apie realius apyvartų kritimus? Sakyčiau, kad gali reikėti kokio nors tarpinio varianto. Dabar ministerijos tai vertina. Galbūt fiksuotų kaštų kažkokios kompensacijos, nes tai yra gana trumpas laikas“, – svarstė Vyriausybės vadovė.

Vyriausybė yra nusprendusi griežtus ribojimus įvesti tuo atveju, jeigu lovų užimtumas ligoninių reanimacijos skyriuose pasiektų 240 lovų.

Statistikos departamento duomenimis, ligoninėse šiuo metu gydomas 1161 COVID-19 sergantis pacientas, 110 iš jų – reanimacijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

P.

P. portretas
Eik karvių melžti ,nusibodo tavo nemoksiškumas vadovauti šaliai. Bambuko galvą turi o iš kupriaus muzikanto nesprogusios galvos jokios naudos tik problemos yra,nes jis jau su kitų pasaulių kalbą ir jo nurodymai ką turėtum daryti ar jo anūkas privedė prie to kad Lietuva praras nepriklausomybę.Viskas jau jeigu nebus staigių pakeitimų ,pirmiausia turi dingti judėjimo apribojimas ir galimybių paso įvedimas.Nes šventės ne priežastis, kad būtų koks suvaržymas veiksmams.Žmonių daugumai ir Kalėdos jau buvo ne Kalėdom o nauji metai iš vis jokia šventė ,tai laikotarpis kuris keičiasi i kitus metus.Jokio džiaugsmo kaip paseno kiekvienas vienais metais.Taip melžėja daryk pakeitimus skubius nes laukia ne kokie laikai. Arba privalo visa vyriausybė atsistatydinti !!!

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
O už kokius tu parsidavusi žmoga pinigus viską kompensuosi ?

Birutė

Birutė portretas
Tai mūsų visų uždirbti pinigai,tegul Šimonytė nesišvaisto jais,jų reikia tiems kurie jie labiausia reikalingi,našlaičiams,pensininkams ir sergantiems.Kada ji liausis save statyti už viską aukščiau.Labai laukiam tos lbgt iškrypėlių pažeistom smegenim seimūnams palikti mus ramybėje ir liautusi mus visur niekinti ir naikinti tom savo vakcinacijom,draudimais.
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių