G. Nausėda: bausmių sistemoje būtini ne tik struktūriniai, bet ir kultūriniai pokyčiai

 • Teksto dydis:

Bausmių vykdymo sistemoje būtini ne tik struktūriniai, bet ir kultūriniai pokyčiai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Ketvirtadienį apsilankęs Panevėžio pataisos namuose, kur bausmę atlieka moterys iš visos Lietuvos, G. Nausėda domėjosi nuteistųjų gyvenimo sąlygomis, domėjosi nuteistųjų darbo ir mokslo galimybėmis, pranešė Prezidentūra.

Su Kalėjimo departamento vadovu Virginijumi Kulikausku, pataisos namų direktoriumi Edvardu Norvaišu bei darbuotojais prezidentas diskutavo apie nuteistųjų resocializacijos situaciją, socialinės reabilitacijos programų stiprinimą, aptarė bausmių vykdymo institucijų sistemos pokyčius.

Įgyvendindami bausmių vykdymo politiką, turime siekti ne tik institucinės struktūros pertvarkos, bet ir kultūrinių pokyčių.

„Valstybė turi siekti pokyčių bausmių vykdymo politikoje, kurio pagrindine kryptimi turi tapti socialinės reabilitacijos programų stiprinimas, nuteistųjų intensyvus parengimas grįžti į visuomenę ir į ją integruotis. Įgyvendindami bausmių vykdymo politiką, turime siekti ne tik institucinės struktūros pertvarkos, bet ir kultūrinių pokyčių“, – sakė G. Nausėda.

Vizito metu valstybės vadovas susitiko su nuteistosiomis, apsilankė ir joms skirtame advento renginyje – pasveikino su artėjančiomis šv. Kalėdomis.

Šalies vadovo teigimu, pastaraisiais metais pataisos namuose ir tardymo izoliatoriuose suimtųjų ir nuteistųjų realia laisvės atėmimo bausme skaičius mažėja, tačiau, palyginti su kitų ES valstybių rodikliais, jis lieka gana didelis. Anot jo, ypatingai aktuali pakartotinio grįžimo į laisvės atėmimo vietą problema.

Suteikė malonę nuteistajam

Ketvirtadienį prezidentas taip pat pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo. Vadovaudamasis Konstitucija ir  Baudžiamuoju kodeksu, jis suteikė malonę vienam nuteistajam.

Asmeniui paskirta laisvės atėmimo bausmė sumažinta vienais metais.

„Sprendimas suteikti malonę nuteistajam priimtas atsižvelgiant į tokias aplinkybes kaip visiškas priteistos piniginės žalos atlyginimas nukentėjusiojo šeimai, nuteistojo pensinis amžius, nepriekaištingas elgesys pataisos namuose ir socialinis įsitraukimas į pozityvaus užimtumo programas pataisos įstaigoje“, – teigia Prezidentūra.

Pasak jos, taip pat buvo vertinta, kad asmuo teistas pirmą kartą, nuo pat proceso pradžios nuoširdžiai gailėjosi dėl padarytos nusikalstamos veikos, nuteistojo socialiniai ryšiai itin tvirti, šeimos narys serga sunkia liga.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimui Pydarui

Anonimui Pydarui portretas
kodėl neparašote, kaip milicija nori nutraukti renkančius parašus Referendumą.....

Jurgis

Jurgis portretas
Negi žiurisi laisvos geresnės vietoskam nors.

lyg

lyg portretas
daugiau ka veikt nebutu...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių