Prezidentas, Teisėjų taryba imasi sprendimų dėl korupcija įtariamo teisėjo

Prezidentas Gitanas Nausėda ir Teisėjų taryba imasi sprendimų, susijusių su korupcija įtariamo Kauno teisėjo Rimanto Grigo teisinės neliečiamybės panaikinimu ir atleidimu iš pareigų.

Teisėsauga trečiadienį pranešė vykdanti ikiteisminius tyrimus, kurių duomenimis, teisėjas paėmė kyšį už sprendimą vienoje administracinėje byloje.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą dėl leidimo patraukti teisėją R. Grigą baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

Leidus tai padaryti, teisėjas būtų nušalintas nuo pareigų.

Šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis BNS sakė, kad prezidentas informuotas apie prašymą naikinti R. Grigo neliečiamybę.

„Reikalingi sprendimai bus priimti artimiausiu metu“, – teigė jis.

Teisėjų taryba taip pat imasi nagrinėti R. Grigo elgesį ir spręs, ar jis neturėtų būti apskritai atleistas iš pareigų kaip pažeminęs teisėjo vardą.

Tam, kad galėtume kažką nuspręsti, mums pirmiausia reikia gauti papildomos medžiagos ir ir patvirtinančių duomenų.

Ši teisėjų savivaldos institucija trečiadienį paprašė Generalinės prokuratūros išsamesnės informacijos apie R. Grigo atžvilgiu vykdomą ikiteisminį tyrimą.

„Tam, kad galėtume kažką nuspręsti, mums pirmiausia reikia gauti papildomos medžiagos ir ir patvirtinančių duomenų“, – BNS sakė Teisėjų tarybos pirmininkė Sigita Rudėnaitė.

Atleisti tokios grandies teisėją gali prezidentas, gavęs Teisėjų tarybos patarimą tai padaryti.

„Pagal tai, ką prokuratūra pateiks, žiūrėsime, ar pakanka duomenų, įrodančių, kad teisėjo poelgiai nesuderinami su jo buvimu teisėju. Jeigu pakanka, imsimės veiksmų, kad inicijuotume teisėjo atleidimą dėl vardo pažeminimo“, – kalbėjo S. Rudėnaitė.

Teisėjų taryba pranešime spaudai nurodė, jog „principingai laikosi pozicijos, kad bet kokie su teisėjo pareigomis nesuderinami teisėjo veiksmai yra netoleruotini“.

Teisėsaugos duomenimis, už ne mažesnį kaip 2 tūkst. eurų kyšį siekta, kad teisėjas R. Grigas, nagrinėdamas vieno asmens administracinio nusižengimo bylą apeliacine tvarka, paskirtų švelnesnę administracinio poveikio priemonę ir sutrumpintų vairuotojo pažymėjimo atėmimo terminą nuo 12 iki trijų mėnesių.

Anot prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos, į kyšio R. Grigui perdavimo schemą buvo įsitraukę advokatai Bronislavas Liatukas ir Vaida Grigonytė bei advokatės kontoros darbuotojas Tautvydas Grigas. Jiems pateikti įtarimai dėl teisėjo papirkimo.

Antradienį taip pat atliktos kratos teisėjo ir įtariamųjų gyvenamosiose vietose. Atliekant kratą R. Grigo gyvenamojoje vietoje, jis bandė naikinti įrodymus, teigia teisėsauga.

R. Grigas apylinkės teismo teisėju Kaune dirba nuo 1999-ųjų. NAUJAUSI KOMENTARAI

cha cha cha

cha cha cha portretas
paslydo visa kruva tu teisybes neseju, nu tu kurie be nuodemes . sveki atvyke i roju zemeje . o kokie buvo isdidus, kokie ambicingi, kokie iskalbingi

Gitanai \\\\\.../////

Gitanai   \\\\\...///// portretas
Kaip tenai su Jurbarko bandito reikalais.Kur tamstos žodis,sakei kontroliuosi situaciją.---Kur TEISĖSAUGA ???

Tokių \\\\\\.../////

Tokių  \\\\\\...///// portretas
grigų supuvusioje teisėsaugoje ne mažiau 95 proc.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių