Prie pasienio – kariai ir karinė technika: vietiniai negaili gerų žodžių, dėkoja už vargą

 • Teksto dydis:

Kariai, karinė technika – dabar jau įprastas vaizdas pasienio kaimuose. Kalbinti gyventojai teigė, kad matydami karius, jaučiasi saugiau, jiems dėkoja.

Lazdijų rajone, Kapčiamiestyje, pastato, kuris anksčiau buvo globos namai, gyventojai per paskutinį mėnesį pasikeitė kardinaliai.

„Iki spalio pradžios buvo apgyvendinti pabėgėliai. Patalpos buvo išvalytos, sutvarkytos, visas inventorius išvežtas. Dabar tiesiog priėmėme karininkų“, – LNK žinioms sakė Lazdijų rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėja Indrė Adomynienė.

Dabar čia apgyvendinti kariai, kurie pasirengę bet kurią akimirką skubėti saugoti sienos nuo migrantų.

„Karininkai patys savarankiškai rūpinasi gyvenimo sąlygomis. Su pabėgėliais buvo daugiau vargo“, – teigė Lazdijų rajono savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėja.

Kariai, karinė technika įprastas vaizdas pasienio kaimuose. 

„Niekas negąsdina, nieko mes nežinom. Ramu, – teigė sutiktas vietinis gyventojas. Paklaustas, ar nebijo migrantų, jis tik atsakė. – Jie čia neina.“ 

Kalbinti gyventojai teigė, kad matydami karius, jaučiasi saugiau, dėkoja.

„Nuvažiavau pasižiūrėt į sodybą, ar nėra ten migrantų, ar ko nors. Ar langai sveiki. Kaip mano palikta, taip viskas gražiai ir stovi. Matyt, dirba žmonės, dirba pasienyje. Aš galiu žmones tik pagirti, kad jie taip vargsta už mus“, – sakė kitas vyras.

„Migrantų kaip žmonių nebijau. Man emigracijoje yra tekę su jais gyventi ir net pas kurdus yra tekę dirbt. Normalūs, nuostabūs žmonės. O kai žmogų pastato į tokią padėtį, kai jam nėra išeities, jis gali daug ką padaryt“, – teigė kitas vietinis gyventojas.

Lietuvos Lenkijos sieną bendrai saugo jau keliolika tūkstančių karių. 

Kaip buvo skelbta penktadienio rytą, per praėjusią parą pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą draudžiamose vietose neleido patekti 110 migrantų.

„Per praėjusią parą į Lietuvos Respubliką buvo neįleista 110 neteisėtų migrantų, dauguma tų pažeidimų vyko kaip tik Varėnos pasienio užkardos ruože, netoli nuo Baltarusijos ir Lenkijos sienos“, – LRT penktadienį ryte teigė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

Pasak jo, naktis buvo rami, tačiau fiksuota daugiau bandymų neteisėtai kirsti sieną – per trečiadienį tą bandė daryti kelios dešimtys žmonių.

„Pavyko išvengti provokacijų, taip pat nebuvo fiksuota bandymų prasiveržti per Lietuvos ir Baltarusijos sieną“, – dėstė R. Liubajevas.

Kaip vėliau pranešė VSAT, į šalį dėl humanitarinių priežasčių ketvirtadienį įleisti trys užsieniečiai.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Daugiau – vaizdo įraše:

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

?

? portretas
kažkur Rusija jau ten išlaipino desantą?

pritariu

pritariu portretas
> Zemaitis. Kiekvienas okupantas turi būti išspirtas iš Irako su trenksmu. Kur ten LT saldafonai išvyko?

išvada

išvada portretas
Nebūtų okupantų ir žmogžudžių Irake - nebūtų imigrantų ir problemų Lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių