Prienuose už 4 mln. eurų planuojama įrengti taką palei Nemuną

Prienuose už maždaug 4 mln. eurų per ateinančius kelerius metus planuojama įrengti taką palei Nemuną.

„Šitas takas, kurį svajojome padaryti daug metų, sujungtų mūsų Kęstučio paminklą ir paukščių stebėjimo aikštelę, kuri yra link Pociūnų“, – BNS sakė rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Daliai darbų – maždaug puskilometriui tako – savivaldybė yra paskelbusi idėjos konkursą. Pasak mero, ši nuo Kęstučio paminklo iki Prienų „Žiburio“ kalnelio einanti atkarpa yra sudėtingiausia, „nes čia yra šlaitas, reljefas sudėtingas“.

„Panemune eina tas takas, vaizdingomis vietomis. Nenorime padaryti bet kaip, norime, kad vaizdingos vietos būtų atidengtos turistams, – kalbėjo Prienų meras. – Ten ir upeliukai prateka. Galbūt sukurs kažkokį tiltelį ar lieptelį įdomesnį. Kartais tikrai neįtikėtinų objektų pasiūlo net ir tokiose paprastose vietose.“

A. Vaicekausko teigimu, šioje tako dalyje turėtų būti suformuotos ir poilsio zonos.

Apie dviejų kilometrų ilgio taką planuojama įrengti iki 2026–2027 metų. Maždaug 4 mln. eurų projekto suma yra preliminari, o tiksli kaina paaiškės vėliau.

„Tas pats idėjos konkursas ir projektas gali užtrukti nuo pusantrų iki dviejų metų. Tada statybos darbai irgi gali apie metus užtrukti“, – sakė meras.

Tako įrengimą planuojama finansuoti iš Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Švaistymas?

Švaistymas? portretas
Kreivas aptvers pastote uz až 1.9 milijono

Uz tiek

Uz tiek portretas
iseitu bustai pusei Lietuvos benamiu.

Jeu

Jeu portretas
Vagys afiora sumastė
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių