Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) šiandien svarstė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (toliau – LRT) įstatymo pataisų projektą Nr. XIIP-1539 ir jam iš esmės pritarė su pasiūlymais pagrindiniam komitetui tobulinti.
Šiuo projektu siūloma įstatyme įtvirtinti, kad LRT skiriamo finansavimo dydis būtų skaičiuojamas nuo visų įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio į valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus.
Šiuo metu galiojančiame įstatyme nustatyta, kad „LRT finansuojama iš valstybės biudžeto asignavimų, pajamų, gautų už programų pardavimą, rėmimo pranešimus, leidybą, taip pat iš paramos ir pajamų, gautų iš komercinės ir ūkinės veiklos“.
Numatoma, kad LRT skiriamų biudžeto asignavimų dydis kiekvienais metais sudarytų 1,5 procento visų užpraeitų metų faktinių įplaukų iš gyventojų pajamų mokesčio ir 1,3 procento užpraeitų metų faktinių įplaukų iš akcizo pajamų. LRT skiriamų lėšų dydis pirmą kartą skaičiuojamas pagal visas faktines 2012 metų įplaukas iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizo pajamų. Kiekvienus paskesnius metus LRT skiriamų asignavimų dydis neturi būti mažesnis už dydį, apskaičiuotą pagal visas faktines 2012 metų įplaukas iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizo pajamų.
Komitetas šiandien pradėjo svarstyti Metropoliteno įstatymo projektą ir tuo tikslu surengė išvažiuojamąjį posėdį į „Metro sąjūdžio“ būstinę Vilniuje, kur susitiko su Piliečių asociacijos „Metro sąjūdis“ valdybos pirmininku Juozu Zyku, urbanistikos profesoriumi Jurgiu Vanagu kitais asociacijos atstovais. Susitikimo metu komiteto nariai galėjo susipažinti su Metropoliteno koncepcija, kitų Europos šalių, įdiegusių metropoliteno sistemą, patirtimi, rašoma pranešime spaudai.
Galutinį sprendimą dėl Metropoliteno įstatymo projekto komitetas priims kovo 26 d. posėdyje.
Naujausi komentarai