R. Karoblis: Vokietija investuos į karinę infrastruktūrą Lietuvoje

 • Teksto dydis:

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pirmadienį pranešė išgirdęs pažadą iš Rukloje viešėjusios Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen (Ursulos fon der Lejen), kad jos šalis per artimiausius trejus metus metus investuos 110 mln. eurų į karinę infrastruktūrą Lietuvoje.

Pasak jo, Vokietija investuos į karinę bazę Rukloje, kur yra įsikūrę maždaug per 500 šios šalies karių, vadovaujančių Lietuvoje dislokuotam tarptautiniam NATO batalionui.

Berlynas taip pat skirs pinigų tobulinti karinį poligoną Švenčionių rajone įsikūrusioje Pabradėje.

„Tai bus ne tik investicijos į Ruklą, bet ir ten, kur yra treniruojamasi. Šiuo atveju konkrečiai tai būtų Pabradė“, – BNS sakė R. Karoblis.

Ministro teigimu, kad šios investicijos rodo „Vokietijos rimtumą būti čia ir užtikrintą lyderystę“.

„Pirmą kartą išgirdome labai oficialiai, labai aiškiai politiniu lygiu (...), kad Vokietija čia yra ilgam, yra iki tada, kada reikalaus saugumo situacija“, – teigė jis.

Rukloje pirmadienį buvo paminėtos antrosios Lietuvoje dislokuoto NATO bataliono metinės.

Renginyje dalyvavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė, pareiškusi, kad Vokietijos „vaidmuo visos Europos saugumui tampa nepamainomas“.

Anot Prezidentūros, per dvišalį susitikimą šalies vadovė ir U. von der Leyen kalbėjosi apie Lietuvos ir Vokietijos karinį bendradarbiavimą bei tolesnius žingsnius regiono saugumui užtikrinti.

Jos dalyvavo NATO bataliono vadų pasikeitimo ceremonijoje, kur pulkininką leitenantą Rene Brauną pakeitė pulkininkas leitenantas Peeras Papenbroockas (Peras Papenbrokas).

Pasak prezidentės, batalionas tapo pilnai integruota Lietuvos gynybos dalimi.

„Šalies vadovė pabrėžė, jog šiandien NATO yra visiškai kitoks gynybinis Aljansas nei prieš 15 metų, kai į jį stojo Lietuva. Sėkmingai įgyvendinanti Velso ir Varšuvos sprendimus, parengusi regiono gynybos planus, Šiaurės Atlanto sutarties organizacija per 15 metų tapo pajėgi atremti kintančias grėsmes, atgrasyti, ginti ir užtikrinti savo teritorijos saugumą“, – teigiama prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

„Šalies vadovė padėkojo Vokietijai, ministrei Ursulai von der Leyen ir kiekvienam NATO kariui, kuris padeda užtikrinti Lietuvos, regiono ir viso Aljanso saugumą“, – rašoma jame.

Tarptautiniai batalionai kiekvienoje Baltijos šalyse ir Lenkijoje buvo dislokuoti 2017 metais, NATO siekiant atgrasyti Rusiją po jos veiksmų Ukrainoje.

Nuo 2004 metų Vokietija dešimt kartų rotavosi NATO oro policijos misijoje.

Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos ginkluotės įsigijimų partnerių. Lietuva iš Vokietijos perka pėstininkų kovos mašinas, savaeiges haubicas, šarvuočius, laivų pabūklus, automatinius šautuvus ir granatsvaidžius.

Pernai Lietuvos kariuomenės mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ buvo priskirta vienai Vokietijos divizijų.

R. Karoblis: INF sutarties įšaldymas grėsmės nekelia

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad tarp Jungtinių Valstijų ir Rusijos sudarytos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties įšaldymas tiesioginės grėsmės Lietuvai nekelia.

Pasak ministro, šis klausimas yra aktualesnis Vakarų Europos sostinėms, kurias galėtų pasiekti vidutinio nuotolio raketos. Lietuvai pasiekti Rusijai užtektų trumpojo nuotolio raketų.

„Mes esame NATO nariai ir tas procesas, be jokios abejonės, mums rūpi, bet jeigu žiūrėti konkrečiai į mūsų situaciją, tai pirmiausia šis (vidutinio nuotolio – BNS) ginklas mus ne per daugiausiai liečia. (...) Tai yra daugiau aktualu Vakarų Europos sostinėms“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

Apkaltinęs Rusiją, jog ši nesilaiko sutarties ir kuria vidutinio nuotolio raketas, Vašingtonas praėjusios savaitės pabaigoje paskelbė pasitraukiantis iš INF.

JAV teigia, kad pasitraukimo procesas būtų baigtas per pusmetį, nebent Rusija vėl pradės laikytis sutarties ir sunaikins visas ją pažeidžiančias raketas.

Atsakydama į tai Maskva pareiškė stabdanti savo įsipareigojimus INF sutarčiai ir pažadėjo imtis kurti naujų tipų raketas.

R. Karoblis teigė, kad sutarties suspendavimas iš JAV pusės buvo logiškas.

„Ta situacija turėjo nustoti tęstis, kai viena šalis pažeidinėjo šią sutartį, o NATO į tai neturėjo jokio atsako“, – kalbėjo ministras.

Jis tvirtino besitikintis, kad per artimiausius pusę metų JAV ir Rusijos atstovai „galbūt ieškos sprendimų“.

INF sutartimi draudžiamos nuo žemės paleidžiamos sparnuotosios ir balistinės raketos, kurių veikimo nuotolis yra nuo 500 iki 5,5 tūkst. kilometrų.

Kai kurių ekspertų teigimu, JAV sprendimą pasitraukti iš INF sutarties galėjo paskatinti tai, kad dokumentas nevaržo Kinijos galimybių vystyti vidutinio nuotolio raketas.

Tačiau dalis jų sako, kad sutarties nutraukimas gali paskatinti naujas ginklavimosi varžybas.NAUJAUSI KOMENTARAI

to zenonas priekuliškis

to zenonas priekuliškis portretas
kažką painioji, pensinynke. Vokiečiai mūsų nepuolė. Jie puolė sovietus. Pro musų teritoriją tik pervažiavo į rytus.

zenonas išpriekulis

zenonas išpriekulis portretas
Tai manau Rusiją ruošiamės pulti ne tik mes. Kas artėja link Rusijos ir kursto karą? Šiuo atveju Vokiečiai. Anais laikais puolė vokiečiai ir mus, po to rusus. Dabar pajungia jau mus, ir tikrųjų "vatnikų" pagalba šaukia "rusai puola". Žmonės atsibuskime, negi nematote, kad Lietuva jau paversta poligonu? Pabuskite, kelkitės ...

Kęstas

Kęstas portretas
Egzistuoja pelningi būdai sumažinti emigraciją iš Lietuvos. "Pabrėždami iš kaimynų rusų pusės tykančius pavojus, skatiname emigraciją iš Lietuvos. Retas žmogus nutars emigruoti vien dėl baimės, kad Rusija destabilizuos Lietuvą, bet šitokie nuogąstavimai gali prisidėti prie tokio sprendimo. Nuolatinis kalbėjimas apie Rusijos grėsmes prisideda prie apgulties mentaliteto įsitvirtinimo, skatina nepasitikėjimą tautinėms mažumoms, net neigiamai paveikia demokratijos kokybę. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) siūlymas išplėsti draudžiamos informacijos sąvoką ir apimtį buvo taip neatsargiai suredaguotas, kad sukėlė rimtą pavojų, jog būtų galima juo piktnaudžiauti, apribojant žodžio ir spaudos laisvę."
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių