R. Požėla: didelis mitingas prie Seimo fiziškai negalimas, policija siūlys jį rengti kitur

Dideli masiniai renginiai laikantis įstatymų reikalavimų prie Seimo negalimi, todėl rugsėjo 10-osios mitingą policija siūlys rengti kitur, sako policijos generalinis komisaras.

„Norėjau pasiųsti tam tikrą žinutę, kad visi renginių organizatoriai ir renginių dalyviai, kurie planuoja savo susirinkimus prie Seimo, dar kartą atidžiai ir nuodugniai perskaitytų Susirinkimų įstatymą. Policija įsipareigoja ir imsis visų priemonių, kad Susirinkimų įstatymo nuostatos visa apimtimi būtų vykdomos preciziškai. Viena iš tų nuostatų yra atstumų laikymasis“, – per spaudos konferenciją antradienį sakė Renatas Požėla.

„Mes matome, kad nepažeidžiant šios nuostatos, dideli masiniai renginiai prie Seimo tiesiog fiziškai negalimi, nes nėra vietos ten, tai mūsų pozicija bus tokia, mes pasisakysime, kad toks renginys ar tokie renginiai vyktų kitose Vilniaus miesto vietose“, – sakė jis.

Pasak generalinio komisaro, policija siūlytų kitą vietą – tai galėtų būti „įprasta mitingų vieta“ viename iš Vilniaus parkų.

Kita vertus, jis pabrėžė, kad minėjimo, taikūs renginiai prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje gali būti rengiami kaip iki šiol.

„Kalbame apie renginius, kurie kelia tam tikrą riziką. Nekalti renginiai, kada renkasi moksleiviai kažką švęsti, paminėti, tai vienas dalykas, bet kai kalbame apie protesto renginius, protesto mitingus, preciziškai laikantis tų pačių 75 metrų atstumo, iš esmės viena vieta yra tinkama tokiems renginiams, kuriuose rinktųsi ne keli šimtai, o keli tūkstančiai ir daugiau, tai yra ta pati (automobilių) aikštelė, bet darbo dienomis ji būna užpildyta transporto priemonėmis. Faktiškai jokia kita vieta – ar nuo upės pusės, ar kitos pusės, netinka, nes bus pažeidžiamos Susirinkimų įstatymo nuostatos“, – teigė R. Požėla.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Po riaušių sostinės savivaldybė pranešė atšaukianti suderintus leidimus gyventojų susirinkimams, o komerciniai, kultūriniai renginiai vyks.

Atšaukta keletas leidimų, o artimiausias iš jų – rugsėjo 10 dieną planuojama akcija sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“, leidimas buvo išduotas 7–15 tūkst. žmonių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
Įdomiai čia valdantieji susuko - nori ne tik nurodinėti ar galima mitinguoti ar ne, bet ir nustatinėti vietą kur galima.:D) Net nepajutome kaip žulikai metų metais sėdintys valdžioje su naujiaisiais veidmainiais, įstatymu įteisino antidemokratiškas susirinkimų bei protestų taisykles. Gal greitai pradės nurodinėti kas ir ką turi kalbėti mitinguose? Visuomenininkų imitacijai pavadinimu ,,Tapinas" taigi jau pravalas, o sugalvoti kažką tai būtinai reikia.:D). Dabartiniai maršai ir pan. rimtai gasdina, o ir prieš šeimininkus užsienyje labai negražiai atrodo..

LIETUVOS ŽMONĖS

LIETUVOS ŽMONĖS portretas
JEI KOKS PREKYBCENTRIS JUS NEĮLEIDO NES NETURIT TO GALVIJO PASO NUSISPJAUKIT ANT JO DURŲ...JEI BENT DEŠIMT ŽMONIŲ NUSISPJAUS TAI KOKS BUS JO VAIZDAS. PREKYBCENTRIS BUS PRIVERSTAS NUOLAT PLAUTI APSPJAUDYTAS DURIS. IR JUMS NET NESPĖS KĄ NORS PADARYTI. JIE ŽEMINA JUS O JUS PAŽEMINKIT JUOS.

Purmaliai

Purmaliai portretas
Palaukti ateis ruduo kada bus sergančių ne 4000 o 8000 per parą ir nebus vietos ligoninėse tada kitaip uzgiedosite !
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių