Nesiimta gilintis į konkretų atvejį, tačiau atkreipė dėmesį, kad lytinės orientacijos tema yra tikrai netinkama bandant viešai pažeminti, paniekinti, pajuokti, o priverstinis atsiskleidimas „gali privesti prie labai liūdnų ir skaudžių pasekmių“.
„LGBT friendly Vilnius“ feisbuko paskyroje publikuota savo nuomone jos autorius Jonas Valaitis, LGBTQ+ teisių naujienų portalo redaktorius, sutiko pasidalyti ir su portalo kauno.diena.lt skaitytojais.
„Gana meluot. Giedrius Masalskis. Gėjus (na, tarkim, biseksualus)“. Štai toks Astos Stašaitytės trumpas pareiškimas (nepaisant visų kitų aprašytų asmeninio gyvenimo detalių, kurių neanalizuosime) atskleidžia porą dalykų. Pirma, LGBTQ+ asmenys, slepiantys savo seksualinę orientaciją, vis dar išlieka labiau pažeidžiamesni. Įsivaizduokite gyvenimą, kai tenka slėpti pusę savo tapatybės. Ar tuomet būsite laimingi? Į šį klausimą atsakykite sau patys. Atsiskleidimas reikalauja įveikti be galo sunkias emocijas, tokias kaip baimė, gėda, atstūmimo jausmas, o už nugaros šmėžuojančios apkalbos (tariamos ar tikros tiesos apie seksualinę orientaciją) bjaurius jausmus tik dar labiau sustiprina. Todėl atsiskleidimas išlaisvina, nes viso to nusikratoma. Tačiau atsiskleidimas įvyksta palaipsniui, tam prireikia laiko ir energijos, kartais žmonės visiškai atsiskleidžia ir po 40-ties ar 50-ties metų, kai jau jaučiasi pakankamai saugiai. Kuo atsiskleidimui labiau pasiruošiama, tuo tai mažiau traumuojanti patirtis“, – dėstė J. Valaitis.
Netrukus jis perėjo prie to, kad A. Stašaitytės pareiškimas iliustruoja ir kitą dalyką. Lytinės orientacijos paslaptis gali būti pasitelkiama kaip ginklas pažeminti, paniekinti, pajuokti.
Visas asmenines nuoskaudas galima išsiaiškinti tarpusavyje, tam nėra būtina statyti žmogaus ant bačkos ir liepti miniai mėtyti į jį pomidorus.
„Visas asmenines nuoskaudas galima išsiaiškinti tarpusavyje, tam nėra būtina statyti žmogaus ant bačkos ir liepti miniai mėtyti į jį pomidorus. Priverstinis atsiskleidimas gali privesti prie labai liūdnų ir skaudžių pasekmių. Todėl labai ragintume A. Stašaitytę ir kitus žmones vengti seksualinę bet kurio žmogaus orientaciją pasitelkti kaip ginklą. Nes jeigu vėliau pamatysite ir pajusite savo pačių padarytą žalą, ar pajėgsite sau atleisti?“ – klausė J. Valaitis.
Prieš ketverius metus su G. Masalskiu išsiskyrusi A. Stašaitytė savo feisbuko paskyroje penktadienio vakarą drėbė apie buvusio vyro lytinę orientaciją, apie patirtą psichologinį smurtą ir turto dalybas po skyrybų.
Atsaką pateikė ir G. Masalskis. Jis pageidavo supratimo. „Dėl Astos posto. Labai prašau man nerašyti, neskambinti ir nelaukti komentarų. Nėra ką komentuoti. Kviečiu palikti sergantį žmogų ramybėje ir pagailėti mano vaikų. Ačiū už supratimą“, – savo feisbuko paskyroje parašė G. Masalskis.
Naujausi komentarai