Rūdninkų gyventojai jaučiasi nesaugūs: prašo apšviesti miestelį, pagerinti mobilųjį ryšį

Rūdninkų gyventojai sako dėl poligone apgyvendintų neteisėtų migrantų besijaučiantys nesaugūs: iš valdžios prašo pasirūpinti geresniu miestelio apšvietimu, senyvo amžiaus žmonėms išdalinti pagalbos mygtukus, užtikrinti geresnį mobilųjį ryšį, užtikrinti, kad visa teritorija, kur apgyvendinti migrantai, būtų aptverta.

„Pirmas iš punktų būtų šviesos, kad šviestuvai būtų įrengti ten, kur jų nėra, kad senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems būtų išdalinti pagalbos mygtukai, kad policija pasakytų, kokią grupę žmonių mes galime mobilizuoti iš vietos gyventojų, kad surengtų mokymus pagal visus nustatytus teisės aktus, kaip reaguoti, kaip sulaikyti tuos žmones, kurie pasišalins iš saugomos teritorijos“, – per spaudos konferenciją Seime penktadienį sakė Rūdninkų gyventojas Robertas Kovgeris.

Pasak bendruomenės atstovo, šeimos taip pat norėtų, kad savigynai namams būtų išdalinti dujų balionėliai.

„Tai nėra neteisėta priemonė, bent po vieną šeimai, kad galėtų apsiginti. Vėliau tvora iš tos pusės, kur yra upė, ji kaip vanduo žmonėms reikalinga čia ir dabar. Dar vienas iš prašymų būtų pagerinti mobilųjį ryšį, nes Rūdninkuose tas ryšys yra tragiškas“, – teigė R. Kovgeris.

Už trijų kilometrų nuo Rūdninkų esančios Baltosios Vokės gyventoja, mokytoja Aušra Indrišiūnienė teigė, jog žmonės taip pat iš valdžios pasigenda konkrečių atsakymų, informacijos – kaip jiems nebuvo pranešta apie planus įkurdinti migrantus, taip ir toliau neinformuojami apie jų atgabenimą, kokios pagalbos bendruomenė gali tikėtis.

„Klausimai yra ne apie tai, kad nebūtų tų migrantų, mes suprantam, kad jie bus ir kad kažkur jie turi būti. Mes tai suprantam, bet žmonės ne visi supranta, ir įsivaizduokit, kokį didelį darbą reikia padaryti, kad iškomunikuotume, kad nuramintume žmones. Mums turėtų būti padėkota, kad nėra tos įtampos, nėra akcijų“, – kalbėjo A. Indrišiūnienė.

„Mums reikėjo konkrečių atsakymų – kiek bus žmonių atvežta, kada, kokie terminai, kokios bus saugumo priemonės užtikrintos, konkrečiai. Ką mes galim padaryti, ką jūs mums suteiksite, kokią pagalbą – mes neišgirdome nė vieno konkretaus atsakymo, o kas buvo atsakyta, kitą dieną buvo padaryta kitaip“, – tvirtino Baltosios Vokės gyventoja.

„Kodėl jūs, tokie geri žmonės, atvažiavę su mumis kalbėti ir patys pasiūlę konstruktyvų dialogą, mus apgavote vėl. Jūs sakėte mums duosite laiko pasiruošti, sužinoti, kaip mums elgtis kai kuriose situacijose, kurios tikrai bus, jūs mums pasakėte, kad pasiruošite patys, kad palaipsniui atvešite tuos nelegalius pabėgėlius, bet mes vakar mes pamatėme kitas realijas. Kad tiesiog mus pakvietė į mitingą, o jo metu visus neteisėtus pabėgėlius pradėjo kolonomis vežti“, – Seime surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Kovgeris.

„Jūs sakote, kad ten taikūs žmonės, bet jūs nematėte to, ką jie rodė važiuodami autobusu. Jūs pažiūrėkite internete, ką jie sako, ir jūs dabar norite, kad mes tikėtume ir gyventume su jais neapsaugoti. Aš tikiu, kad galbūt vakar tų pajėgų buvo daugiau. Bet jų nebus tiek pastoviai“, – taip pat akcentavo jis.

Prašo prezidento pagalbos

Rūdninkų bendruomenės atstovas spaudos konferencijos metu kreipėsi ir į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu išgirsti gyventojų nuomonę, priimti juos pokalbiui.

„Aš tiesiogiai norėčiau paprašyti čia ir dabar, gerbiamas Jūsų Ekscelencija, Gitanai Nausėda, priimkite mus pokalbiui, išgirskite žmonių balsą, išgirskite žmonių nuomonę. Įsiklausykite, padėkite, nes mes jau nebežinome, ką daryti“, – sakė R. Kovgeris.

Vis tik, bendruomenės atstovės teigimu, jokių konkrečių atsakymų iš valdžios atstovų nebuvo išgirsta.

„Mes neišgirdome, garbės žodis, nė vieno konkretaus atsakymo. O tai, kas buvo atsakyta, kitą dieną buvo padaryta kitaip. Buvo pasakyta, kad iš pradžių bus pasirūpinta sukurti saugumą“, – teigė A. Indrišiūnienė-Laurinavičiūtė.

Pirmieji keli šimtai migrantai Rūdninkų poligone buvo apgyvendinti ketvirtadienį po pietų.

Anksčiau šią savaitę, pirmadienio vakarą, keliasdešimt protestuotojų priešindamiesi migrantų apgyvendinimui blokavo kelią į Rūdninkų poligoną. Jie buvo pareigūnų patraukti jėga.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 3282 neteisėti migrantai. Šis skaičius yra daugiau kaip 40 kartų didesnis, nei buvo per visus 2020 metus.

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Labai konkretūs, logiški prašymai, tikėkimės valdantieji sugebės išgirst.

AŠ portretas
Juo daugiau bijosit tuo daugiau prisišauksit bėdos.Juk taip yra sakoma.Reikia galvoti apie gera .

ko

ko portretas
gero sis kom lgbt pridurko..... reikia kuo greiciau pasalinti is musu salies tus valkatas ir tam yra nato ir tegul veikia nes tai ju turku darbas o jie tai nato tai yra proga istaisyt klaida kuri samoningai daroma putkos batkos sanderiu o erdoganas ju.okiasi========
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių