Rūdninkų gyventojų protesto ir susirėmimų su pareigūnais atgarsiai: pradėti du ikiteisminiai tyrimai

 • Teksto dydis:

Pradėti du ikiteisminiai tyrimai dėl praėjusios savaitės įvykių Rūdnikuose, kai vietos gyventojų protestas peraugo į susirėmimus su pareigūnais. 

Prieš daugiau nei savaitę vietos gyventojai surengė protestą. Minioje buvo ir iš kitų Lietuvos vietų atvykusių provokatorių. Kilo susistumdymai su pareigūnais. Dalis protestuotojų prasmuko į poligoną ir padegė apleisto sunkvežimio padangas.

Vilniaus apygardos prokuratūra pradėjo du ikiteisminius tyrimus: vieną dėl riaušių organizavimo ir turto sugadinimo. Kitą – dėl pasipriešinimo pareigūnams.

Trečią ikiteisminį tyrimą, jau dėl nelegalų veiksmų, atlieka Kauno prokurorai. Kai Alytaus rajone Vereibiejuose apgyvendinti nelegalai sukėlė neramumus.

Kaip portale rašyta praėjusią savaitę, policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje.

Keliasdešimt žmonių bandė blokuoti į poligoną vedantį kelią, kad į jį nepatektų sunkvežimiai, vežantys migrantų palapinių miesteliui įrengti reikalingus daiktus. Protestą stebėjusiems pareigūnams galiausiai pareikalavus pasitraukti nuo kelio, o daliai žmonių tai padaryti atsisakius, policininkai, susibūrę į maždaug dešimties grupelę, juos nustūmė. Šiuos veiksmus lydėjo protestuotojų šūkiai „Gėda!“ ir vieno vyro, pasipiktinusio dėl „mušamų žmonių“, riksmai.

Policija tvirtino nenaudojusi perteklinės jėgos, o žmonės buvo nustumti jiems keliskart atsisakius vykdyti pareigūnų nurodymus pasitraukti nuo kelio. Dėl teisėtų nurodymų nevykdymo buvo sulaikyti aštuoni asmenys, jiems vietoje išrašyti administracinių nusižengimų protokolai, BNS sakė policijos atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Netrukus po to, kai žmonės buvo nustumti nuo kelio, jie gyvomis eilėmis sustojo prieš poligono vartus, tačiau po kelių minučių atvykusi riaušių policija jas išardė, BNS pranešė įvykio vietoje dirbusi korespondentė. Šalikelėje likę protestuotojai pamažu išsiskirstė, tačiau poligono prieigose liko keletas žmonių.

R. Matonis teigė, kad praėjus kuriam laikui po numalšinto protesto poligoną saugoję Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai buvo priversti ašarinėmis dujomis vaikyti prie poligono likusius žmones, tačiau detalių incidento aplinkybių nurodė nežinantis.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Surasti ta klizma, kuri priklaupusiam pareigunui pasaluniskai su lazda smoge i nugara.

Tai bent

Tai bent portretas
lietuvius vaiko, na o isibrovusius migrantus glosto. Nuostabu!

Ko gero

Ko gero portretas
pagal LR Statybos įstatymą "jokia statyba negali būti vykdoma pažeidžiant trečiųjų šalių interesus" jau Lietuvoje negalioja- viskas praeiviams migrantams....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių