Rusijos kariniai inspektoriai apžiūrėjo Šiaulių aviacijos bazę, Gaižiūnų poligoną

  • Teksto dydis:

Rusijos kariniai inspektoriai trečiadienį lankėsi Šiaulių aviacijos bazėje ir Gaižiūnų poligone, kur stebėjo, kaip Lietuva laikosi susitarimų dėl ginklavimosi.

„Inspektoriai Šiauliuose buvo Aviacijos bazėje, buvo su aviacijos vadu susitikime, taip pat lankėsi Gaižiūnų poligone“, - BNS sakė Sausumos pajėgų vadovybės atstovas spaudai kapitonas Andrius Dilda.

Ketvirtadienį inspektoriai lankysis Brigados generolo Kazio Veverskio poligone Kazlų Rūdoje, kur taip pat atliks stebėjimus, remdamiesi Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Vienos dokumento nuostatomis.

Rusijos ir Baltarusijos inspektoriai taip pat ruošiasi atlikti žvalgomąjį skrydį virš Lietuvos pagal ESBO Atviros oro erdvės sutartį. Trečiadienį jų orlaivis „An-30 B“ nusileido Lietuvoje.

„Jie šiandien nusileido, - BNS sakė krašto apsaugos ministerijos atstovas spaudai Laimonas Brazaitis. - Skrydis pagal misijos planą suderintas, jis vyks penktadienį“.

Su rusų ir baltarusių inspektoriais kartu skris ir misijos procedūrų laikymąsi stebės šeši Lietuvos kariuomenės atstovai.

Vadovaudamasi Vienos dokumento nuostatomis ir inspekcijos metu gauta informacija, Rusija parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitą, kurioje pateiks vertinimą, kaip Lietuva vykdo reikalavimus tarptautinių sutarčių ginkluotės kontrolės srityje. Paskutinį kartą Rusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai Lietuvoje lankėsi 2013 metais.

Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja leisti vykdyti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius. Remiantis Vienos dokumentu, kiekviena ESBO priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

Pagal Atviros oro erdvės sutartį rengiamų skrydžių metu atliekamas stebėjimas iš oro, kaip šalyje laikomasi galiojančių ginkluotės kontrolės susitarimų. Po skrydžio parengiama ir kitoms sutarties narėms išplatinama abiejų šalių pasirašyta ataskaita. Šalies, kurios teritorijoje vyko skrydis, atstovai taip pat stebi fotojuostų ryškinimą, jiems perduodama juostos kopija. Skrydžių juostą gali įsigyti ir kitos sutarties šalys. Tokie skrydžiai atliekami visose prie Atviros oro erdvės sutarties prisijungusiose ESBO šalyse.



NAUJAUSI KOMENTARAI

TAIP TAIP

TAIP TAIP portretas
RUSIJAI REIKIA ŽINOTI KAIP ATRODO ŠIAULIŲ ORO UOSTAS IR GAIŽIŪNŲ POLIGONAS, JEIGŲ MŪSŲ VALSTYBINĖS INSTITUCIJOS NESUPRANTA JŲ TIKSO, .......GĖDA

to Harka

to Harka portretas
ne tau spresti!

Harka

Harka portretas
Kokio galo yra ileidziami kazkokie inspektoriai salies, kuri nesilaiko jokiu tarptautiniu sutarciu, remia ginklais teroristus ir pati kariauja hibridinius karus. Izoliuoti pilnai, tegul verda kgbistiniame katile.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių