S. Čaplinskas apie atleidimą iš pareigų: visi žino, kad buvau A. Verygos menkinamas

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pranešė, kad Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius Saulius Čaplinskas atleidžiamas dėl pareigų nevykdymo. Po žinios apie atleidimą feisbuke pasisakė ir S. Čaplinskas. Profesoriaus teigimu, toks ministro sprendimas – galių demonstravimas ir galimai politinis susidorojimas už nuomonę.

„Šiandien Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) išplatintame pranešime spaudai pateikta tikrovės neatitinkanti informacija. A. Verygos sprendimai dėl Užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų informacinės sistemos (ULSVIS) perdavimo pagrįstumo yra apskųsti teismui. Primenu, kad visi statistiniai duomenys, susiję su COVID-19 liga registruojami specialiai šiai ligai sukurtoje, naujoje informacinėje sistemoje, kurios tvarkytojas yra NVSC. Tai numato SAM ministro 2020 gegužės 5 d. nr. įsakymas V-1067 „Dėl užkrečiamųjų ligų galinčių išplisti ir kelti grėsmę, stebėsenos ir kontrolės informacinės sistemos steigimo ir jos nuostatų bei duomenų saugos nuostatų patvirtinimo“, – feisbuke rašė S. Čaplinskas.

Toks SAM ministro sprendimas pandemijos metu keisti užkrečiamųjų ligų stebėseną didinant naštą NVSC yra mažų mažiausiai neatsakingas.

Pasak profesoriaus, visus duomenis, susijusius su COVID-19 liga, NVSC turi. „Todėl SAM pranešimo teiginiai, kad „NVSC, negalėdama perimti ULSVIS negali vykdyti priskirtų funkcijų, negali laiku teikti duomenų atsakingoms institucijoms ir tai apsunkina operatyvų užkrečiamųjų ligų židinių ištyrimą ir protrūkių identifikavimą ir negali užtikrinti tinkamos užkrečiamųjų ligų epidemiologinės priežiūros ir neva tai negali dėl to pateiki Europos ligų ir prevencijos centrui duomenų apie koronaviruso infekcijos rodiklius ir t. t.“ yra nepagrįsti, neatitinka tikrovės ir tai yra melas. Kaip  minėjau, visus duomenis apie COVID-19 jie turi, nes kaupia kitoje, t. y. naujoje informacinėje sistemoje, kuri neturi nieko bendro su ULSVIS. Pažymiu, kad NVSC problema yra ne duomenų, o modernių analitinių gebėjimų stoka“, – teigė vyras.

„Jau daugiau kaip dešimtmetį egzistuojančioje ULSIVIS sistemoje buvo kaupiami ir analizuojami visų kitų 103 užkrečiamųjų ligų ir jų sukėlėjų duomenys, su kuriais ir dirbo ULAC medikai, epidemiologai, analitikai. Kelia pagrįstų abejonių tai, kad ministras įsakė ULAC skubos tvarka perduoti minėtą informacinę sistemą kitai įstaigai (NVSC) būtent po to, kai ULAC buvo gautas patvirtinimas apie šios sistemos modernizavimui skirtus 420 000 eurų Europos Sąjungos paramos“, – situaciją komentavo profesorius.

Visi žino, kad buvau A. Verygos menkinamas, nuolat žeminamas, tyčiojamasi, meluojama, grasinama susidoroti.

„Priminsiu, kad toks SAM ministro sprendimas pandemijos metu keisti užkrečiamųjų ligų stebėseną didinant naštą NVSC yra mažų mažiausiai neatsakingas. Pažymiu, kad ULAC sėkmingai tvarkėsi su visų užkrečiamųjų ligų stebėsena, o ULAC epidemiologai ir analitikai nuolat informavo visuomenę ir nieko neslėpė. Priminsiu, kad NVSC nėra nei vieno žmogaus dirbusio su tokia sudėtinga – ULSVIS sistema – kad jie galėtų ją perimti subos tvarka neprarandant visų per dešimtmetį sukauptų Lietuvos gyventojų sergamumo duomenų. Jausdami atsakomybę už (ULSVIS) informacinę sistemą ir joje sukauptus jautrius duomenis, suprasdami galimas neigiamas tokio skuboto A. Verygos sprendimo neigiamas pasekmes ir užmetamą papildomą naštą kitai įstaigai, apskundėme šį jo sprendimą teismui. Mano žiniomis, šį A. Verygos sprendimą yra apskundęs ir Seimo narys A. Matulas“, – rašė S. Čaplinskas.

Anot profesoriaus, toks ministro sprendimas yra galių demonstravimas. „Taip pat pažymiu, kad įvairių kaltinimų fabrikavimas ir institucinis bei personalinis mobingas, siekis sunaikinti įstaigą, „burnos siuvimas“, persekiojimai, draudimai ir pan. jau tęsiasi ne vienerius metus. Tai galių demonstravimas ir galimai politinis susidorojimas už nuomonę. Visi žino, kad buvau A. Verygos menkinamas, nuolat žeminamas, tyčiojamasi, meluojama, grasinama susidoroti. Pavyzdžiui, esu rašęs pasiaiškinimus, kodėl visuomenei teikiau informaciją apie gripą, kodėl dalinausi įžvalgomis savo feisbuko paskyroje ir kt. mobingo elementai. Taigi, dėl galimo atleidimo. Kai susipažinsime su dokumentais, neabejotinai A. Verygos sprendimą skųsime kaip nepagrįstą. Akivaizdu, kad nueinanti valdžia taip ruošia darbo vietas saviems“, – feisbuke rašė profesorius.

Primename, kad A. Veryga ketvirtadienį patvirtino, jog S. Čaplinskas atleistas trečiadienį jo pasirašytu įsakymu. Pagrindu tokiam sprendimui, anot jo, tapo tarnybinio tyrimo dėl galimų pažeidimų ULAC išvados.

„Atleidžiamas jis yra dėl tikrai ne vieno darbo drausmės pažeidimo ir pareigų neįvykdymo“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė A. Veryga.

Jis atmetė, kad S. Čaplinsko atleidimas gali būti susijęs su kandidatavimu į Seimą opozicinės Socialdemokratų partijos sąraše. „Buvo sudaryta komisija, kuri vertino, ir dalis tų pažeidimų buvo padaryti dar gerokai iki tol, kol jis dalyvavo rinkimuose ar pareiškė, kur ir su kokia partija jis kandidatuoja“, – teigė ministras.

„Tai tikrai išimtinai dėl jo pareigų nevykdymo“, – pabrėžė A. Veryga. Jis pranešė, kad šiuo metu S. Čaplinskas turi nedarbingumą, bet pirma jo darbo diena po jo bus ir paskutinė diena vadovaujant ULAC.

SAM informavo, kad laikinai įstaigai vadovauja direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Krivickas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rytis

Rytis portretas
Nu ir menkysta tas ps....s Tegu ji...! Kerstingas kaip v...! Išeidamas pridarys dar aibiu! Verygai dega rura, bijo katinas kai pelenus pri... ką.

#

# portretas
Vienas menkysta kitą menkystą sumenkino....

Anonimas

Anonimas portretas
seniai laikas buvo ismesti is tos kedes
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių