Analitikai atkreipia dėmesį, kad privalomas veido apsaugos priemonių, ypač – kaukių, dėvėjimas išlieka pagrindine klaidinančios informacijos tema, kurią eskaluojant, siekiama sukelti didesnį visuomenės nepasitenkinimą ir susiskaldymą.
Didžiausiais netikrų paskyrų taikiniais ir toliau išlieka SAM ir Vyriausybės socialinio tinklo „Facebook“ puslapiai. Pastebima, jog komentarų skiltyse, išnaudojant koronaviruso kontekstą, vis dažniau skatinama nesilaikyti valdžios reikalavimų dėvėti kaukes, kritikuojami ir įžeidinėjami valdžios atstovai ir institucijos.
Tokios valstybinių institucijų socialiniuose tinkluose aktyviai komentuojančios netikros paskyros tikslingai sukuriamos siekiant klaidinti visuomenę, formuojant neigiamą įvaizdį apie institucijų veiksmus, kurių imamasi kovojant su koronavirusu.
Šios paskyros įprastai būna imitacinio pobūdžio, kuomet naudojamos netikros profilio nuotraukos, pasivadinama išgalvotais vardu ir pavarde, o didelį komentarų srautą iš šių paskyrų tikslingai sukuria užprogramuoti robotai.
Netikrą anketą socialiniuose tinkluose atpažinti galima įvertinus, ar registruota anketa seka daug skirtingo turinio puslapių, paskyroje dalijamasi pašiepiančiu, konspiracines teorijas remiančiu turiniu, žaidimų programėlėmis.
Pažymėtina, kad iš tokių anketų rašomiems komentarams yra būdingos rašybos klaidos, necenzūriniai žodžiai, kalba būna padrika bei provokacinė, nevengiama įžeidinėti.
SAM dar kartą ragina gyventojus tikrinti naujienas oficialiose valstybės institucijų svetainėse, nesirinkti socialinės medijos kaip pirminio informacijos gavimo šaltinio ir nepasiduoti provokacijoms. Gyventojai kviečiami kruopščiai atsirinkti informacinius kanalus ir patikrinti prieštaringai skambančią informaciją bent trijuose skirtinguose šaltiniuose.
Naujausi komentarai