Savaitgalį karštus orus gaivins lietūs, griaudės perkūnija

Šį savaitgalį karštus orus lydės lietūs ir perkūnijos, o nuo sekmadienio bus vienu kitu laipsniu gaiviau.

Atslenkantis šaltasis atmosferos frontas karščius slopins lėtai, vos po kelis laipsnius. Tamsūs debesys keliaus po šalį su liūtimis ir perkūnijomis.

Šeštadienį šalyje vis dar bus karšta. Tačiau šaltasis atmosferos frontas popietės valandomis jau turėtų pasiekti vakarinį šalies pakraštį, kur atsiras tankesnių debesų. Rytiniuose rajonuose tų debesų bus kiek mažiau, todėl ir saulės rytiniai rajonai sulauks daugiau, LRT radijui sakė sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė. Popietės valandomis pradedant pajūriu ims formuotis debesys su perkūnija. Jie pamažu keliaus tolyn į rytus ir iki vakaro lietus su perkūnija turėtų išplisti į didesnę šalies dalį, bet daugiausia jo bus vakarinėje šalies pusėje. Tikėtina, kad vietomis palis ir smarkiai, kai kur kils škvalas, perkūnijos metu vėjo gūsiai gali siekti 15-20 m/s, kai kur gali pažirti ir nedidelė kruša. Temperatūra dar daug kur įkais 28-33 laipsnių karščio, tik pajūryje ir vakarų Žemaitijoje karštis kiek atlėgs ir čia sušils iki 23-27 laipsnių šilumos, sakė sinoptikė.

Sekmadienį tas karštis po truputį trauksis, bet labai pamažu. Naktį trumpi lietūs turėtų nulyti didesnėje šalies dalyje, daugiau gal nuo vakarinių rajonų jie pasitrauks ir keliaus labiau per vidurio ir rytų Lietuvą. Vietomis nakties metu lietų lydės ir perkūnijos, tikėtina, kad kai kur gali palyti ir smarkiai. Perkūnijos metu galimi vėjo sustiprėjimai iki 15-18 m/s. Vėjas suksis iš vakarų, šiaurės vakarų, tad bus šiek tiek gaiviau. Paryčiais oras jau atvės iki 13-18 laipsnių šilumos. Tik dar rytiniame šalies pakraštyje vietomis gali išsilaikyti oro temperatūra nakties metu 19-20 laipsnių šilumos. Dieną trumpi lietūs apsilankys tik vietomis, daugiausia rytiniuose rajonuose. Lietų kai kur vėl lydės perkūnija. Vėjas taps besikeičiančios krypties, pūs vidutiniu stiprumu, tik perkūnijos metu numatomi staigūs jo sustiprėjimai iki 15-18 m/s. Sekmadienį bus šiek tiek gaiviau, karštis po truputį slūgs. Dieną oras sušils iki 22-27 laipsnių šilumos. Tik rytiniame šalies pakraštyje dar gali kai kur oras spėti įkaisti iki 29 laipsnių.

Saulės gana nemažai bus ir savaitės pradžioje, sakė sinoptikė S. Dalinkevičiūtė. Pirmadienį trumpo lietaus bus tik vietomis, daugiausia rytų Lietuvoje, gali sugriaudėti ir pavienės perkūnijos. Temperatūra 30 laipsnių jau nesieks, dieną bus 23-28 laipsniai šilumos. Naktys irgi bus gaivesnės – pirmadienio naktį oras jau turėtų atvėsti iki 13-18 laipsnių šilumos.

Antradienio naktį vietomis, dieną vėl didesnėje šalies dalyje lis trumpalaikiai lietūs, kai kur griaudės ir perkūnija. Vėjas išliks vakarinių krypčių. Nakties temperatūra bus panaši kaip ir pirmadienį – 13-18 laipsnių šilumos. Dieną bus vienu kitu laipsniu gaiviau. Daug kur oras sušils iki 21-26 laipsnių šilumos, šiek tiek šilčiau bus rytiniuose rajonuose, ten vietomis dar gali sušilti iki 28 laipsnių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Siaubas

Siaubas portretas
Pelėsis bute dar lb augs, nespėju plauti sienų
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių