Seimas svarstys galimybę leisti pase nurodyti tautybę Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas svarstys galimybę leisti pase nurodyti tautybę

2011-05-26 20:58
Seimas svarstys galimybę leisti pase nurodyti tautybę
Seimas svarstys galimybę leisti pase nurodyti tautybę / BFL nuotr.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė "darbiečio" Mečislovo Zasčiurinsko pasiūlytoms įstaymų pataisoms, kurios suteiktų piliečiui teisę pase ir asmens tapatybės kortelėje įrašyti savo tautybę, jei jis to pageidaus.

Dėl pataisų projektų Seimas dar balsuos, kai pasiūlymus apsvarstys parlamentiniai komitetai.
Anot M.Zasčiurinsko, tautybės įrašo įteisinimas asmens dokumentuose leistų piliečiui jį identifikuojančiais duomenimis nurodyti ne tik vardą, pavardę ar gimimo datą, bet ir priklausymą tautai.

Tai, kad šiuo metu negalima to padaryti, pasak M.Zasčiurinsko, "veda link žmogaus tautiškumo ir patriotizmo žlugdymo, silpnina ne tik tautą, jai priklausančius narius, bet ir pačią valstybę".

"Priėmus įstatymą suteiksime galimybę piliečiui, kuris to pageidaus, save tapatinti ne tik su valstybe, bet ir tauta, jos kultūra, kalba, istorija, heroizmu. Patriotinių jausmų ir pagarbos ugdymas skatins piliečių norą ne tik prisiminti, bet ir kurti ne mažiau didingą valstybės, kurioje jie patys gyvena, istoriją, užtikrinti jos saugumą", - pataisų aiškinamajame rašte tvirtina parlamentaras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra