Akcijoje „Išsaugokime dainuojančią „Juventą“ dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai, mokyklą baigę alumnai.
„Niekur kitoje Lietuvos mokykloje, kiek galiu palyginti, neradau tokio skonio pajautimo muzikai ir kitiems dalykams, šokiui. Iš to laiko, kai mokiausi šioje mokykloje, puikiai atsimenu Dainų šventės ir „Dainų dainelę“, kurios lyderiai, manau, iki šiol yra dabartinės „Juventos“ mokiniai. Tai – dainuojanti mokykla, čia dirbo ir dirba mokytojai – asmenybės“, – savivaldybės pranešime cituojama operos solistė Kristinai Zmailaitė.
Akcijoje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovai – mero patarėjas Vincas Urbonavičius ir Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė.
„Pritariame bendruomenės norams išlaikyti tas ilgametes tradicijas. Esame optimistai ir manome, kad nuo šių metų rugsėjo 1-osios čia nebus didelių pokyčių, vaikai ir toliau galės muzikuoti bei dainuoti“, – sakė Šiaulių mero patarėjas Vincas Urbonavičius.
Beveik tuo pat metu Šiaulių miesto savivaldybėje vyko susitikimas Šiaulių „Juventos“ progimnazijos situacijai aptarti.
Kaip skelbia savivaldybė, buvusi mokyklos mokinė Aurelija Čižauskaitė, operos solistai Edmundas Seilius ir K. Zmailaitė, Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovė Nijolė Saimininkienė, mokyklos įkūrėjo dukra Giedrė Balčytytė kartu su meru Artūru Visocku ir vicemeru Justinu Švėgžda aptarė būdus, kuriais „mokyklos unikalumas galėtų būti išsaugotas“.
„Pražudyti šią mokyklą būtų milžiniška klaida. Matome, kad bendruomenė nori išlaikyti muzikinį ugdymą šalia bendrojo, tačiau nesilaikyti įstatymų mes negalime. Tad kūrybiškai ieškome sprendimo šiai situacijai, stengsimės laikytis normų, tačiau tuo pačiu privalome svarstyti, ar nebūtų įmanoma pakeisti įstatymo, kad tokios mokyklos nebūtų pakeistos į standartą“, – kalbėjo A. Visockas.
Susitikimo metu svarstyta, kad įstatymą reikėtų keisti taip, jog progimnazijoms būtų leidžiama specializuotis tam tikroje šakoje, tuomet mokyklose galėtų būti formuojamos ir bendros klasės ir tos, kurios daugiau dėmesio skirtų konkrečiai sričiai, šiuo atveju – muzikai.
Jei šis variantas nebus įmanomas, Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje siūloma įsteigti muzikos mokyklos filialą, kuris būtų skirtas tik „Juventos“ mokiniams, taip nei mokytojams, nei moksleiviams nereikėtų persikelti į kitą ugdymo įstaigą.
Progimnaziją baigę mokiniai šalia pagrindinio išsilavinimo gautų muzikos mokyklos baigimo pažymėjimą.
Šiaulių „Juventos“ progimnazija veikia nuo 1971 metų, čia vykdomas pradinis, pagrindinis ir neformalusis muzikinis ugdymas, mokiniai įgyja papildomą muzikinį išsilavinimą.
Mokykla skelbia, kad gruodį gavo Šiaulių savivaldybės Švietimo skyriaus persiųstą ministerijos raštą, jog progimnazijos nuostatuose negali būti įtvirtinta teisė vykdyti formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, nes tai prieštarauja įstatymui.
Rašte siūloma patikslinti mokyklos nuostatus, taip pat svarstyti galimybę muzikos programas perkelti į Šiaulių miesto muzikos ir meno mokyklas, leidžiant ugdymą vykdyti progimnazijos patalpose ir pereinamuoju laikotarpiu – kitais mokslo metais – nevykdyti naujų mokinių priėmimo į pradinio ir pagrindinio muzikos programas, nukreipiant juos į muzikos mokyklą.
„Dėl to bus sugriautos 53 metus puoselėjamos tradicijos, sukelti nepatogumai mokiniams ir tėvams, išardytas vieningas ir darnus „Juventos“ mokytojų kolektyvas“, – skelbia mokykla.
Jos bendruomenė, tėvai dėl vykstančių procesų kreipėsi į Seimą, švietimo ir kultūros ministrus su prašymu stabdyti gauto rašto įgyvendinimo procedūras ir leisti „Juventos“ progimnazijai toliau vykdyti formalaus ir pagrindinio muzikinio ugdymo programas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė teigė, kad reformuojama mokykla veiklą tęs, tačiau mokykloje būtų steigiama neformaliojo ugdymo įstaiga „po tuo pačiu stogu“.
Naujausi komentarai