Pereiti į pagrindinį turinį

Siūloma į darbą su rizikos šeimomis labiau įtraukti bendruomenes

2016-02-09 12:30
BNS inf.
Algimanta Pabedinskienė
Algimanta Pabedinskienė / A.Ufarto/BFL nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai patarianti taryba antradienį pasiūlė bendruomeninių paslaugų šeimai vystymo modelį, pagal kurį bendruomenės turėtų labiau įsitraukti į darbą su rizikos šeimomis.

Ministrė Algimanta Pabedinskienė sako, kad ministerija šį modelį apsvarstys vasarą ir tada nuspręs, ar teikti jį Vyriausybei.

Lietuvos socialinio darbo taryba pasiūlė kiekvienoje seniūnijoje steigti struktūrą iš šeimų, bendruomeninių, nevyriausybinių organizacijų ir savivaldybių atstovų, kuri analizuotų toje seniūnijoje gyvenančių šeimų situaciją ir perduotų turimą informaciją kitoms savivaldybės institucijoms.

„Tokios grupės rinktųsi reguliariai ir joms būtų sudaryta galimybė daryti siūlymus savivaldybei“, - žurnalistams Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje sakė Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ direktorius Linas Kukuraitis, kuris yra Socialinio fondo tarybos narys.

„Esame numatę visą vertikalų ryšį, kaip ta seniūnijų grupė galėtų komunikuoti su savivaldybe“, - pridūrė jis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A.Pabedinskienė teigė, kad tokios struktūros seniūnijose galėtų siūlyti, kokios socialinės paslaugos reikia konkrečiai rizikos šeimai.

Pasak L.Kukuraičio, taip pat siūloma savivaldybėse steigti minimas seniūnijų grupes ir likusias savivaldybės institucijas koordinuojančią struktūrą.

Taryba siūlo kurti ir iš įvairių specialistų sudarytas mobiliąsias komandas, kurios būtų pajėgios reaguoti į krizines situacijas ne tik socialinės rizikos šeimoje, bet ir visoje bendruomenėje. Taip pat siūloma, kad kiekviena savivaldybė turėtų struktūrą, kuri rūpintųsi bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimu.

„Šalia ministerijos pastangų stiprinti socialinių darbuotojų skaičių savivaldybėse (...) labai svarbu daryti paralelinį žingsnį, kuriame pačios šeimos būtų aktyvinamos spręsti savo problemas“, - sakė L.Kukuraitis.

Ministrė A.Pabedinskienė teigė, kad savivaldybėse ir šiuo metu jau vykdomos kai kurios tarybos siūlomos iniciatyvos: „Įstatymų, Vyriausybės nutarimų, poįstatyminių aktų taip pat yra didžiulė gausa. Šiandien mes kalbame apie kitą dalyką – tinklaveiką“.

„Tinklaveika tai yra su turimais resursais, lėšomis, tiesiog apjungti, padėti, metodiškai sudėlioti žingsnius. Problemą mes turime valstybėje, kad visi sprendimai yra labai fragmentuoti“, - sakė ministrė.

Jos teigimu, Socialinio darbo tarybos idėjas ministerija apsvarstys kartu su Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos siūlymais, kaip dirbti su socialinės rizikos šeimomis. Pasak A.Pabedinskienės, šie siūlymai Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bus pateikti vasarą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praėjusią savaitę pranešė siūlanti 391 pareigybe didinti socialinių darbuotojų savivaldybėse skaičių.

Be to, darbo grupė šiuo metu rengia bendrą metodiką, pagal kurią savivaldybės turės dirbti su socialinės rizikos šeimomis. Dabar patarimai savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyriams ar tarnyboms iš centrinės valdžios institucijų yra rekomendaciniai.

Svarstymų, kaip gerinti darbą su socialinės rizikos šeimomis, imtasi po nelaimės šių metų pradžioje, kai Kėdainių rajone vyras, įtariama, nužudė du savo vaikus, juos įmetęs į šulinį. Tačiau Lietuvos socialinio darbo taryba teigia pasiūlymus dėl bendruomenės įtraukimo svarsčiusi pastarąjį pusmetį.

Šiuo metu vaikus auginančių socialinės rizikos šeimų yra beveik 10 tūkst.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų