Socialdemokratai paskelbė paliekantys trijų opozicijos frakcijų sudarytą koaliciją, protestuodami prieš „darbiečių“ paramą Visagino atominės elektrinės (VAE) projektui.
„Seimo LSDP frakcijai tenka konstatuoti, jog po šios dienos politinio spektaklio Seimo posėdžių salėje balsuojant dėl atominės elektrinės projekto, opozicinių partijų pasirašytas korektiško bendradarbiavimo per rinkimų kampaniją susitarimas netenka prasmės“, - rašoma Socialdemokratų frakcijos išplatintame pranešime.Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija skelbia, kad minėtas susitarimas neteko galios.
„Tenka apgailestauti, jog išsiskyrė mūsų ir darbiečių požiūris į patį svarbiausią Lietuvai klausimą - naujos atominės elektrinės statybos projektą, kuris, mūsų požiūriu, įklampins Lietuvą į dar didesnes skolas“, - pranešime cituojamas LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.
Klausiamas, dėl kokių priežasčių „darbiečiai“ parėmė valdančiųjų VAE projektą, A.Butkevičius sakė manantis, jog pagrindinė priežastis - vadinamoji juodosios buhalterijos byla. Ketverius metus teisme esančioje byloje pirmadienį padaryta pertrauka iki rudens, kaip skelbta - dėl vasaros atostogų.
„Aš manau, tai yra tam tikri kiti politiniai tikslai, kaip žinia, yra teismas, manau, tai yra vienas iš pagrindinių argumentų, kodėl buvo pakeista nuomonė“, - žurnalistams sakė A.Butkevičius, komentuodamas „darbiečių“ paramą valdantiesiems.
Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas savo ruožtu pareiškė, kad socialdemokratų sprendimas nutraukti opozicinių partijų susitarimą dėl bendradarbiavimo „rodo šios politinės jėgos nebrandumą ir nesugebėjimą konstruktyviai bendradarbiauti“.
„Socialdemokratams nevalia nurodinėti Seimo Darbo partijos frakcijai, kaip ji turėtų elgtis balsuodama Seime. Panašu, kad spekuliuodami valstybės interesais ir žmonių emocijomis iš tikrųjų socialdemokratai siekia užmaskuoti savo neveiklumą šioje situacijoje“, - pranešime spaudai cituojamas V.Uspaskichas.
Jis taip pat teigia, kad partijų pasirašytas susitarimas buvo dėl korektiško elgesio per rinkimus, o ne balsavimų Seime.
Trys opozicinės - Lietuvos socialdemokratų, Darbo bei „Tvarkos ir teisingumo“ - partijos gegužės 25 dieną Seime pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo politinės kampanijos metu ir po Seimo rinkimų sudarant valdančiąją koaliciją.Seimo rinkimai vyks spalio 14 dieną.
Naujausi komentarai