U. von der Leyen: Europos Komisija patvirtino Lietuvos ekonomikos gaivinimo planą

Europos Komisija patvirtino Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą, finansuojamą iš europinių lėšų, penktadienį pranešė Vilniuje viešinti komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Europos Komisija uždegė žalią šviesą Lietuvos ekonomikos ir atsparumo didinimo planui“, – žurnalistams penktadienį sakė U. von der Leyen bendroje spaudos konferencijoje su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir premjere Ingrida Šimonyte.

I. Šimonytė teigė, kad „šiandien žymime tam tikrą labai svarbaus proceso etapą“.

Ekonomikos gaivinimo planą, Vyriausybės pavadintą „Naujos kartos Lietuva“, sudaro 2,2 mlrd. eurų viešųjų investicijų į reformas ir strateginius projektus.

Planas bus finansuojamas iš Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės, sutartos siekiant padėti bendrijos šalims atsigauti po COVID-19 sukeltos krizės. Pagal šią priemonę lėšos padalinamos visoms bendrijos narėms.

Lietuvos planą sudaro septyni komponentai: atsparus sveikatos sektorius, žalioji pertvarka, skaitmeninė pertvarka, kokybiškas švietimas, inovacijos ir aukštasis mokslas, veiksmingas viešasis sektorius ir socialinė įtrauktis.

Vyriausybė skaičiuoja, kad kiekvienas pagal planą investuotas euras atneš 1,9 euro realaus BVP grąžos.

Apie patvirtintą Lietuvos ekonomikos gaivinimo planą U. von der Leyen pranešė lankydamasi Vilniaus transformatorių pastotėje Trakų Vokėje, kur bus įrengtas vienas iš keturių 50 MW galios ir 50 MWh talpos energijos kaupiklių (baterijų). Kiti trys bus įrengti Alytaus, Šiaulių ir Utenos aikštelėse.

Maždaug 100 mln. eurų vertės 200 MW galios kaupikliai pradžioje bus naudojami momentiniam rezervui užtikrinti, o ateityje balansuos vėjo jėgaines.

Šie įrenginiai bus finansuojami iš ekonomikos gaivinimo plano.

Europos Komisijai patvirtinus planą, per maždaug mėnesį jam turėtų pritarti ES Taryba.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

JOKIO LIETUVOS ,,GAIVINIMO ,, PLANO NERA ----

JOKIO LIETUVOS ,,GAIVINIMO ,, PLANO NERA ---- portretas
YRA , svietimo sistemios sunaikinimo , mokytoju istremimo, tautos ir vaiku nupederastinimo, ir KAINU BEI MOKESCIU KELIMO PLANAS --KURY IR PALAIMINO von der svonder lejen...

AnI nuomonė.

AnI nuomonė. portretas
Laukiat pašapų didesniu.Nesulauksit.Pensija skaitau vyro 260 e.Ka pensininke dirbai kai tokia pensija.Manoatlyginimas buvo mažas 80-100 rublių.,bet pensija 330 e.Matyt tik turgui tokie siemkas pardavinėjote.Kas dirbo,tas ir pensiją gauna didesne.O kas tik pelnėsi iš kitko ,o sodrai nemokėjo to ir pensija maža.Ir jokiu priedų tokiems nereikia.Ir tie milijardai ne pašalpoms ir pravalgyti bei palikti girdyklose.

DARIUS KAULINSKAS

DARIUS KAULINSKAS portretas
duos europa pinigeliu keliams ,kanalizacijai -kad verga daugiau prekiu pasiektu ,o nusisikt kainuos nuo siol.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių