Pereiti į pagrindinį turinį

Stojantieji reaguoja į rinkos poreikį ir renkasi profesines mokyklas

Stojantieji reaguoja į rinkos poreikį ir renkasi profesines mokyklas
Stojantieji reaguoja į rinkos poreikį ir renkasi profesines mokyklas / Mindaugo Ažušilio nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija pastebi, kad stojantieji pradeda reaguoti, kokios specialybės paklausios rinkoje, ir dažniau stoja į profesines mokyklas.

Tačiau Studentų atstovybių sąjunga sako, kad tarp stojančiųjų ir rinkos praraja išnyks tik tada, kai universitetai nustos priiminėti abiturientus su žemais balais, praneša LTV naujienų tarnyba.

Stojančiųjų eilės šiemet driekėsi ne tik prie kolegijų ir universitetų, bet ir profesinių mokyklų. Į jas šiemet patraukė trečdaliu daugiau abiturientų nei pernai. Pernai stojo 2000, šiemet – jau 3000.

Švietimo ir mokslo ministerija džiaugiasi, kad stojantieji po truputį ima reaguoti į rinkos poreikį. Atsižvelgiant į tai, šiemet dalijant valstybės finansuojamas vietas universitetams jų teko mažiau, o kolegijoms tūkstančiu daugiau.

„Proporcija tarp įsigijusių universitetinį, koleginį ir profesinį išsilavinimą visuomenėje turi būti išlaikyta, nes priešingu atveju įvyksta ir aukštojo mokslo devalvacija, ir būna stygius praktinių specialistų, kurių realiai reikia“, – teigia Nerija Putinaitė, švietimo ir mokslo viceministrė.

Kolegijos sako, kad jos geriau įsiklauso į darbdavių poreikius.

„Darbo rinka kolegijų absolventais tikrai yra patenkinta. Mes tą labai sekame ir darome apklausas įmonių ir organizacijų, kuriose dirba mūsų absolventai. Tobuliname ir pačias studijų programas“, – tvirtina Nijolė Kikutienė, Kolegijų direktorių konferencijos prezidentė.

Tačiau Studentų atstovybių sąjunga apgailestauja, kad stojantieji dar apatiški rinkos pulsui – profesines mokyklas ir kolegijas dažniausiai renkasi tik neįstojusieji į universitetus.

„Paanalizavus rezultatus akivaizdu, kad bet kuris studentas, kuris padavė stojimo prašymą, stengėsi stoti į universitetą. Jeigu neklystu, beveik 30 tūkst. studentų šiuo metu yra įstoję į universitetus. Kai normali piramidė ES šalyse – ne daugiau kaip trečdalis studentų stoja į universitetus, visi kiti pasiskirsto tarp kolegijų ir profesinių mokyklų“, – sako Indrė Vareikytė, Studentų atstovybių sąjungos prezidentė.

Studentų atstovybių sąjunga sveikina valdžios bandymą reguliuoti stojančiųjų srautus, tačiau šiemet toks užmojis esą mažai pasiteisino. Taip esą bus tol, kol universitetai, norėdami pritraukti kuo daugiau studijų krepšelių, studentus priiminės net ir su labai žemais balais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų