Pranešimų apie susidūrimus su laukiniais gyvūnais padaugėja pavasarį ir vėlyvą rudenį, ypač gegužę ir spalį.
Pastarųjų metų duomenimis, gegužės mėnesiais pranešimų apie susidūrimus keliuose – vis daugiau: 2022 m. jų buvo 1 125, 2023 m. – 1 202, o 2024 m. šis skaičius išaugo iki 1 344.
Šiuo laikotarpiu gyvūnai aktyviai migruoja dėl rujos, taip pat atsiranda daugiau grėsmės jaunikliams nuklysti.
Rudens mėnesiais, ypač spalį ir lapkritį, taip pat pastebimas susidūrimų su laukiniais gyvūnais padidėjimas.
Pavyzdžiui, spalio mėnesį pranešimų skaičius per trejus metus svyravo, o šiemet pasiekė 920, 779 pranešimai užfiksuoti 2023 m., o 804 – 2022 m.
Rudeninių susidūrimų dažnėjimui įtakos turi prastesnis matomumas ir ilgesnės tamsiosios paros valandos bei spalį besitęsianti briedžių ir elnių ruja.
Kelyje dažniausiai susiduriama su stirnomis ir šernais, skaudžiausi susidūrimai paprastai būna su briedžiais – tokios avarijos neretai baigiasi rimtais sužalojimais tiek žmonėms, tiek gyvūnams.
Todėl vairuotojai raginami būti ypač atsargūs važiuojant šalia gyvūnų judėjimo zonų.
Įvykus susidūrimui su laukiniu gyvūnu ar pastebėjus sužeistą gyvūną kelyje būtina kuo skubiau pranešti skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112.
Dažnai manoma, kad kelyje partrenkus laukinį gyvūną vairuotojui gresia administracinė atsakomybė ar bauda, ypač jei kelyje yra įspėjamųjų ženklų apie laukinius gyvūnus artimiausiame kelio ruože, tačiau šis mitas yra klaidingas.
Jei gyvūnas buvo partrenktas netyčia, vairuotojas neturi atsakomybės atlyginti aplinkai padarytos žalos ar mokėti baudą, tačiau visais atvejais privalo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų numeriu.
Administracinė atsakomybė taikoma tais atvejais, kai vairuotojas tyčia, norėdamas partrenkti gyvūną, vaiko jį automobiliu.
Taip pat reikėtų žinoti, kad yra draudžiama paimti partrenktą gyvūną iš įvykio vietos. Už tokį veiksmą gresia administracinė atsakomybė.
Naujausi komentarai