Policijai įkliuvęs parlamentaras siūlys švelninti baudas Pereiti į pagrindinį turinį

Policijai įkliuvęs parlamentaras siūlys švelninti baudas

2025-05-28 11:53
LNK inf.

Seimo narį socialdemokratą Darių Razmislevičių, lenkiantį dvi mašinas ir kertantį ištisinę eismo liniją, užfiksavo nežymėtas policijos automobilis. Už šiurkštų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimą seimūnui gresia bauda ir teisės vairuoti atėmimas trims mėnesiams. D. Razmislevičius šį policijos sprendimą apskundė teismui.

Policijai įkliuvęs parlamentaras siūlys švelninti baudas
Policijai įkliuvęs parlamentaras siūlys švelninti baudas / Ž. Gedvilos, D. Labučio, J. Kalinsko / ELTOS nuotr.

„Tikrai atrodė viskas yra saugu, kelias laisvas, bet kuriuo atveju ta ištisinė linija nebuvo nei vingis, nei ženklo, kad draudžiama lenkti. Tada pradėjau lenkimo manevrą. Turbūt tą ištisinę liniją visiškai nedaug, ten centimetrais tik, kirtau“, – kalbėjo D. Razmislevičius.

Seimo narys norėtų, kad vairuotojo pažymėjimas nebūtų atimtas arba atimtas trumpiau.

„Teisėkūra yra rimtas darbas ir ten ginčytis, ar ta linija turėjo būti metru ilgesnė ar trumpesnė... Ar dėl to metro tavo bauda turėtų būti trys mėnesiai, teisių netekimas, ar mėnuo, mano galva, tai yra tiesiog Seimo darbo diskreditavimas“, – šnekėjo Seimo narys (LS) Simonas Kairys.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Paaiškėjo, kad parlamentaras KET jau pažeidęs net 22 kartus.

„Terminas – nuo 2018-ųjų metų, tai yra septyneri metai. Suprantate, važiuoti tenka tikrai nemažai, kuo daugiau, matyt, važinėjame, tuo daugiau ir tų situacijų gali būti“, – tvirtino D. Razmislevičius.

„Tikrai tie skaičiai yra charakteringi. Man atrodo, akivaizdu, kad asmuo, kuris yra Parlamento narys, jam yra keliami aukštesni reikalavimai – elgesio reikalavimai ir etikos standartai“, – teigė buvusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Tačiau D. Razmislevičius ne tik apskundė policiją. Po teismo žada keisti įstatymus, kad ištisinės linijos kirtimas vairuotojams nebūtų toks skausmingas.

„Atsižvelgti į kiekvieną situaciją individualiai. Kaip jau minėjau – gali būt lenkimas įkalnėje, vingis, yra kelio ženklas ir taip toliau, sudarant avarinę situaciją ir taip toliau. Kitais atvejais gali būti visiškai kita situacija, kur gali pakakti vairuotojams tiesiog skirti piniginę baudą“, – aiškino D. Razmislevičius.

Opozicija tokiomis socdemo kalbomis pasibaisėjusi.

„Bandymas kažkaip savo problemas spręsti, po to tvarkant įstatymus. Jeigu, tarkime, kiekvienas pagal asmenines patirtis pradės nešti į Seimą, panašu, tai šią kadenciją ir vyksta. Čia tie visi pakeitimai įvairių kodeksų tampa kažkokia rutina ir tokiu socialdemokratų savotišku stiliumi“, – kalbėjo S. Kairys.

„Tokios situacijos, kai politikai, atėję į Parlamentą, turėdami kažkokių problemų, inicijuoja teisės aktų pakeitimus – tai yra tikrai nesuderinama niekaip su etika ir su atstovavimu“, – aiškino A. Bilotaitė.

Ž. Gedvilos / ELTOS nuotr.

D. Razmislevičiaus bendrapartietis, susisiekimo ministras Eugenijus Sabutis, siūlyti kolegai nieko nedraus, tačiau ragina neskubėti.

„Gali būti, kad daugiau klausimų kils jam kaip Seimo nariui – ir Seimo salėje, ir komitete – vien dėl to, kad kodėl būtent jis, ir kodėl būtent dabar, ir kodėl būtent tokį? Tai, ką mes kalbėjome prieš tai – galbūt pačiam reikia įsivertinti, ar tikrai dabar yra laikas tokį įstatymo projektą teikti“, – teigė susisiekimo ministras.

Jei ištisinė linija kertama lenkiant, vairuotojo pažymėjimas atimamas privalomai. Policija pabrėžia, kad griežtos bausmės dėl ištisinės linijos kirtimo atsirado ne iš oro.

„Jeigu atliekamas toks manevras net draudžiamoje vietoje, gali būti nepastebėtas tas pats automobilis, gali būti daromas vienoks ar kitoks manevras. Šioje vietoje vėlgi, turbūt pavojingiausias susidūrimas yra kaktomuša – kuomet tikrai nemaži automobilių greičiai yra, jie susideda, eismo įvykių pasekmės yra labai liūdnos“, – nurodė Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Pasak V. Grašio, pernai Lietuvos keliuose dėl ištisinės linijos pažeidimų žuvo 41 žmogus. Bausmių mažinti policija nesiūlo.

„Manome, kad tai yra grubus Kelių eismo taisyklių pažeidimas, kurio pasekmės yra pakankamai skaudžios. Atsakomybė tikrai turėtų skatinti, motyvuoti vairuotojus nedaryti tokių pažeidimų. Padarius – turėti tam tikrą laikotarpį susimąstyti apie to pažeidimo padarymo esmę, padaryti išvadas ir ateityje tokių pažeidimų vengti“, – kalbėjo V. Grašys.

Lenkiančių per ištisinę liniją – apstu. Pernai policija nubaudė beveik 4 tūkst. vairuotojų, o šiemet per keturis mėnesius – jau daugiau kaip 2,7 tūkst.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Dugnas

Kas ten seime dirba? Gal kas pasiūlys įteisinti vagystes? Marazmatikai.
2
0
Alio

Kada sodins buvusią "vyriausybę". Sklinda gandai, kad išvogti milijonai...
2
0
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų