Tarp apdovanotų Lietuvos vaiko teisių gynėjų – gydytojai ir dvasininkai

Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga NVO vaikams konfederacija apdovanojo vaikų gerovę padedančius kurti žmones.

15-uosiuose „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimuose pagerbtos vaikų ir naujagimių gydytojos, vaikų globos namus Šakiuose ir Alvite įkūrę dvasininkai, taip pat – vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Apdovanojimus kasmet organizuoja NVO vaikams konfederacija, vienijanti beveik 70 organizacijų, siekiančių auginti vaikų gerovę Lietuvoje. Tradiciškai apdovanojimus lydėdavo organizacijų atstovų, tėvų ir vaikų susibūrimas, bet šiemet dėl koronaviruso jo atsisakyta. Su kiekvienu apdovanotuoju, kaip teigiama konfederacijos pranešime, susisiekta individualiai.

Šiais metais „Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai įteikti penkiems svarbų, bet dažnai nematomą darbą vaiko teisių srityje darantiems profesionalams.

Apdovanojimuose pagerbtos vaikų ir naujagimių gydytojos, vaikų globos namus Šakiuose ir Alvite įkūrę dvasininkai, taip pat – vaiko teisių apsaugos kontrolierė.

Apdovanojimas įteiktas Virginijai Žilinskaitei, vaikų intensyviosios terapijos ir anesteziologijos centro vadovei Santaros klinikose Vilniuje. Daktarė ir docentė visą savo profesinį gyvenimą, daugiau kaip 40 metų, paskyrė vaikų gydymui. Ji daug prisidėjo prie vaikų intensyviosios terapijos gydytojo specialybės ir visos tarnybos atsiradimo Lietuvoje. Šiuo metu V. Žilinskaitė dėmesį skiria skubiajai medicinai – vaikų skubios pagalbos paslaugų gerinimui ligoninėse.

Kita šių metų laureatė yra Zita Paulauskienė, Vilniaus gimdymo namų gydytoja neonatologė, anksčiau dirbusi pediatre Vilniaus kurčiųjų internate. Šiandien jos kasdienis darbas – gydyti naujagimius. Pati su vyru tris vaikus auginanti gydytoja atsiimdama apdovanojimą sakė, kad nereikia būti „pačiais geriausiais tėvais“ – svarbu mylėti savo vaikus.

Apdovanojimų organizatoriai kasmet siekia įvertinti žmones Lietuvos regionuose, dirbančius vaikų gerovė labui. Už ilgametę pagalbą apleistiems vaikams apdovanotas Šakių evangelikų liuteronų kunigas Virginijus Kelertas. Prie bažnyčios pastatyti vaikų globos namai tapo saugia erdve našlaičiams, tėvų paliktiems ar apleistiems vaikams. Anksčiau Šakiuose vaikai turėjo glaustis nedidelėje erdvėje, perskirtoje kartonine siena. 2005 m. įkurti bažnyčios globos namai suteikė vaikams naujo gyvenimo viziją, sakoma NVO vaikams konfederacijos pranešime.

„Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimas įteiktas ir Alvito kunigui Vytautui Kajokui, įkūrusiam parapijos vaikų globos namus. Dvasininkas visada palaikė Alvito bendruomenės gyvavimą: skatino atstatyti kaimų kryžius, prie kurių žmonės rinktųsi maldai ir pabendrauti. Vėliau ėmėsi dvasinio atsinaujinimo programos „Atgaivink“. 2015-aisiais atidaryti Šv. Kazimiero vaikų globos namai yra šių darbų tąsa.

Už savo darbą taip pat apdovanota Edita Žiobienė, 10 metų dirbanti Vaiko teisių apsaugos kontroliere. Šiemet sukanka 20 metų, kai Lietuvoje įsteigta Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, kurios tikslas – tarptautinį, Jungtinių Tautų nustatytą vaiko teisių standartą pritaikyti Lietuvoje.

Birželio 1-oji –Tarptautinė vaikų gynimo diena – kasmet primena visuomenei, kad vaikai, kaip ir suaugusieji, turi savo teises, kurias visuomenė privalo gerbti. Tai yra skirtingas kultūras ir tautas vienijanti nuostata, prie kurios Lietuva prisijungė 1995 m. ratifikavusi Vaiko teisių konvenciją.

Asociacija „NVO vaikams konfederacija“ – tai didžiausia skėtinė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, jungianti beveik 70 vietinių, nacionalinių ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vaikais ir dėl vaikų. NVO vaikams konfederacija savo veiklą vykdo nuo 2005 m.NAUJAUSI KOMENTARAI

nika

nika portretas
kiek pardavet lietuvos vakkuciu naslaiciu i italija ar vedamas toks sarasas ir po kam uz fžgalva pardavet ir kaip emewt eurais ar baksais ir kodel naslaiciu nsapgyne ne vienas kunigelis juk jie tevu neturejo kas juos gintu jie naslaiciai newt italai stevbejosi kodel lietuviai tiek daug savo vaiku parduofda

nikas

nikas portretas
kunigai apgyne parduodamus vaIKUS negirdejau tokios pasakos ar apgyne mergaite parduota i n zelandija kai ja isskyre su sesute ir broliu visi kunigai trylejo niekas mergaites neapgyne ejo kalbos kad gavo dvidesim tukstanciu uz vienos mergaitrspardavima o kiek tokiu pardave i ittalija

literonai turi pastorius

literonai turi pastorius portretas
kunigai tik pas staciatikius ir katalikus nes jie turi islaike apastalinke suksecija.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių