Taryba aktyviai prieštaravo Pereiti į pagrindinį turinį

Taryba aktyviai prieštaravo

2004-01-30 09:00

Savivaldybėje

Taryba aktyviai prieštaravo

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nesutiko su Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje Kristinos Vintilaitės teikimu dėl autobusų stoties dalies patalpų pardavimo ir paliko galioti gruodžio mėnesio sprendimą.

Nereikalingos patalpos

Praėjusių metų pabaigoje savivaldybės taryba nusprendė parduoti nereikalingas autobusų stoties antrojo aukšto patalpas, kurios šiuo metu Klaipėdos autobusų parko bendrovei priklauso nuosavybės teise.

Vyriausybės atstovė buvo nurodžiusi, kad savivaldybės sprendimas neteisėtas, nes prieštarauja Transporto veiklos pagrindų įstatymui – transporto infrastruktūros objektas autobusų stotis negali būti perleista kitiems fiziniams ar juridiniams asmenims.

Savivaldybės tarybos nariai diskusijoje nurodė, kad bus parduodama ne visa autobusų stotis, bet tik jos dalis – jau ne vienerius metus stočiai nereikalingos patalpos. Jos gali būti atribotos nuo kitų patalpų ir savarankiškai funkcionuoti. Autobusų stoties antrojo aukšto patalpų pardavimas bus vykdomas tik suformavus atskirą nekilnojamojo turto objektą bei nustačius naudojimosi žemės sklypu sąlygas.

Privatizavimo baimė

Tarybos posėdžio metu buvo išklausyta bendrovės „Klaipėdos laivų remontas“ (KLR) generalinio direktoriaus Naglio Puteikio informacija apie darbuotojų prašymą atsižvelgti į Turto fondo parengtas bendrovės privatizavimo sąlygas ir galimybę užtikrinti darbo vietų išsaugojimą.

Pagal nustatytas privatizavimo sąlygas strateginis investuotojas privalės vienerius metus po akcijų pirkimo ir pardavimo sutarties pasirašymo išsaugoti bendrovėje 70 proc. esamų darbo vietų. Tokia sąlyga giliai sujaudino 134 darbuotojus.

N.Puteikis pasakojo, kad daugelio žmonių atleidimas iš darbo – didelė asmeninė tragedija. Šiuo metu KLR darbuotojų atlyginimai – mažiausi tarp visų uosto įmonių. Bendrovė daug investavo į jachtų uostą, keleivinių laivų prieplauką, darbuotojams buvo mokami mažesni atlyginimai. Dabar žmonės pagrįstai priekaištauja, kad strateginės reikšmės objektai buvo pastatyti tiesiogiai skriaudžiant juos. Jeigu būtų iš anksto žinomos bendrovės privatizavimo sąlygos, niekas nebūtų sutikęs taip aukotis: geriau papildomas litas dabar, nei bedarbio duona pradėjus šeimininkauti naujam savininkui.

Kai kurie Klaipėdos tarybos nariai pritarė, kad Vyriausybė, galutinai tvirtindama KLR privatizavimo sąlygas, turėtų nustatyti, kad dabartinės darbo vietos būtų išsaugotos bent penkerius metus. Panašios nuostatos dažnai taikomos privatizuojant kitas didelę reikšmę turinčias bendroves.

KLR darbuotojų prašymui turėtų pritarti Trišalė taryba, sudaryta iš savivaldybės, darbdavių ir profesinių sąjungų atstovų, tačiau baiminamasi, kad kitą savaitę ji nespės priimti sprendimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų