Jam panaikintas nuolatinis leidimas gyventi Lietuvoje ir uždrausta penkerius metus atvykti į Lietuvą.
Šį Migracijos departamento sprendimą J. Borisovas buvo apskundęs teismui, tačiau kovo 26 dieną jo skundas buvo atmestas kaip nepagrįstas.
„Teisėjų kolegija tokį sprendimą priėmė, įvertinusi I. Borisovo keliamas grėsmes Lietuvos valstybės saugumui“, – pranešė teismas.
J. Borisovas praeityje žinomas iš nušalinto prezidento R. Pakso apkaltos proceso.
Šis teismo sprendimas yra negalutinis.
Penktadienį buvo gautas J. Borisovo apeliacinis skundas, jis perduotas nagrinėti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
R. Paksas lygiai prieš 20 metų, 2004 metų balandį, per apkaltos procedūrą buvo pašalintas iš prezidento pareigų. Konstitucinis Teismas tada pripažino, kad jis sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, kai išimties tvarka savo finansiniam rėmėjui ir patarėjui J. Borisovui suteikė Lietuvos pilietybę.
J. Borisovo advokatas Vytautas Sirvydis Eltai penktadienį sakė, kad byla uždara, jis negali jos išsamiai komentuoti.
Atsiverčiam Konstituciją ir pažiūrim, kaip Lietuvos valstybė, kaip mūsų Konstitucija pasisako apie tėvų priežiūrą senatvėje, apie mamos kapo lankymą. Va, tokie paprasti dalykai. Ar Lietuvos pilietis, kuriam 93 metai, turi teisę būti prižiūrimas savo sūnaus ar ne?
„Procesas neviešas. Nepamirškite, kad čia tik pirmos instancijos teismo sprendimas, jis yra negalutinis. Visa šeima – trys jo (J. Borisovo – ELTA) vaikai yra Lietuvos piliečiai. Tėvui 93 metai. Atsiverčiam Konstituciją ir pažiūrim, kaip Lietuvos valstybė, kaip mūsų Konstitucija pasisako apie tėvų priežiūrą senatvėje, apie mamos kapo lankymą. Va, tokie paprasti dalykai. Ar Lietuvos pilietis, kuriam 93 metai, turi teisę būti prižiūrimas savo sūnaus ar ne?“ – Eltai sakė advokatas.
Jis priminė, kad J. Borisovą iš Lietuvos buvo bandoma išsiųsti ir anksčiau, tačiau jie baigėsi Lietuvos institucijų nesėkme.
2002 metais per prezidento rinkimus J. Borisovo vadovaujama sraigtasparnio remonto įmonė „Aviabaltica“ R. Pakso rinkimų kampanijai skyrė 1,2 mln. litų, prezidentu tapęs R. Pakas atsidėkodamas vėliau savo dosniausiam rėmėjui išimties tvarka suteikė Lietuvos pilietybę.
Migracijos departamentas J. Borisovą bando išsiųsti nuo 2004 metų, remdamasis VSD surinkta medžiaga. Joje teigiama, kad verslininkas siekė destabilizuoti politinę padėtį Lietuvoje.
Advokato teigimu, Rusijos pilietis J. Borisovas su pertraukomis Lietuvoje gyvena nuo 1962 metų.
J. Borisovas yra gimęs 1956 metais.
Naujausi komentarai