LVAT nutraukė bylą dėl prievolės per pandemiją pradinukams dėvėti kaukes

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) ketvirtadienį nutraukė bylą dėl per pandemiją egzistavusios prievolės pradinių klasių moksleiviams ugdymo įstaigose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius.

„Byla nutraukta išnykus teisiniam pagrindui“, – BNS sakė teismo atstovė Neringa Lukoševičienė.

Kaip nurodė LVAT išplėstinė teisėjų kolegija, nebegaliojančių nuostatų pripažinimas prieštaraujančiomis ar neprieštaraujančiomis aukštesnės galios teisės aktams šiuo nagrinėjamu atveju netenka prasmės, kadangi byla pradėta pagal abstraktų Seimo narių grupės pareiškimą.

„Jo išnagrinėjimas iš esmės neturės poveikio nei visuomeninių santykių reguliavimui, nei individualios bylos išsprendimui“, – paskelbė teismas.

Jis atkreipė dėmesį, kad byloje ginčytas buvęs reikalavimas mokiniams valstybės lygio ekstremaliosios situacijos metu visoje šalyje švietimo įstaigoje uždarose patalpose dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius yra panaikintas ir nebėra taikomas nuo šių metų balandžio 9 dienos.

Aktas, teisiškai reguliavęs priemones švietimo įstaigose valdant koronaviruso plitimą, panaikintas nuo gegužės 1 dienos.

Į teismą dėl minėto sveikatos apsaugos ministro sprendimo kreipėsi opozicinių partijų ir frakcijų atstovai. Jie kėlė klausimą, ar įpareigojimas mokiniams dėvėti kaukes atitinka Konstitucijos nuostatą, kad žmogaus orumas yra neliečiamas, bei geriausius vaiko interesus.

Privalomos kaukės mokyklose uždarose patalpose vyresniems mokiniams buvo įvestos pernai lapkritį, o gruodį toks reikalavimas nustatytas ir pradinukams.

Ministerija teigė, jog tokių apsaugos priemonių reikėjo, kad koronavirusas mažiau plistų mokyklose, šios nebūtų uždarytos, mažiau gyventojų susirgtų ir neapkrautų ligoninių.

Lietuvoje per pandemiją buvo registruota mažamečių vaikų ir paauglių mirčių nuo COVID-19.

Vasarį LVAT išplėstinė teisėjų kolegija kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama ištirti, ar sprendimas dėl kaukių dėvėjimo neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijoje įtvirtintam žmogaus privatus gyvenimo neliečiamumui, taip pat nuostatai, kad įstatymas ir teismas saugo, jog niekas nepatirtų savavališko ar neteisėto kišimosi į jo asmeninį ir šeimyninį gyvenimą, kėsinimosi į jo garbę ir orumą.

Taip pat prašyta ištirti, ar nurodymas dėvėti kaukes vaikams neprieštarauja Civilinės saugos įstatymui.

Balandį Konstitucinis Teismas bylą grąžino LVAT. Jis pažymėjo, jog ši prievolė jau atšaukta, o pareiškėjas „nepateikė aiškių teisinių argumentų savo abejonėms dėl ginčyto teisinio reguliavimo atitikties Konstitucijai ir įstatymui pagrįsti“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunas

Kaunas portretas
Nereikia nei virusų ,tai katastrofa,medikai nedirba sąžiningai, nuperkami sakyti ne tiesa.Vieni teisingi buvo Kauno medikai ,kurie pasipriešino priverstiniam skiepijimui.kurie nesutiko priverstnai skiepytis ir nepritare seimui priimti įstatymą priverstniams skiepams.Aš suprantu kas vyksta medicinos srityje , todėl žmonėms patarciau atsargiai lankytis pas medikus, atsargiai gerti vaistus kuriuos išrašys.Visagino seselė , bet visos jos dabar,po reformos Dulkio, be gydytojo diplomo padarytos gydytojom,psichotropinius vaistus o ir kitus gali išrašyti žmogui Baisu,reikia stabdyti šitą naujovę ir kuo greičiau,nes nesąžininga gali ne vaistus išrašyti o nuodus.

Anonimas

Anonimas portretas
tas sprendimas NIEKO NEPAKEIS !!! kaip buvo taipir BUS !!! VAGYS_NARKOMANAI

Jonas

Jonas portretas
Po kraujo tyrimo ,buvo pasakyta ,jūsų kraujo tyrimas rodo ,kad trūksta degonies.Priverstinis kaukiu dėvėjimas visur ,karantinas ,kurio metu žmonės turejo sedeti namie ,susargdino ne vieną. Galimybių pasai pažemino žmonės, pažeidė LR konstituciją atėmė teisę laisvai judėti.Privalo atsakyti visi, kurie pai padarė, pritarė tam.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių