„Topo centre“ pasaulį išvydo 200 triušių
Jau dvejus metus „Topo centre“ gyvenantys triušiukai sulaukia ne mažiau dėmesio nei jų artimiausi kaimynai dulkių siurbliai ir televizoriai.
Tik glostydami šiuos ilgaausius buitinės technikos prekybos centro lankytojai negalvoja apie pinigus. Triušiukai čia ne parduodami, o dovanojami.
Tapo simboliu
Šiuo metu mediniame aptvarėlyje antrame prekybos centro aukšte salotas, morkas ir kitokius gardėsius kremta septyni gyvūnėliai. Visi – skirtingo amžiaus, spalvos ir net „šukuosenos“: juodi, balti kaip sniegas, pilkšvi, lygaus plauko ar šiek tiek garbiniuoti.
Dviem mažiausiems – vos pusantro mėnesio. Vienas juodukas – atlėpausis. Kaip ir pirmoji šio aptvaro gyventoja, visų „Topo centro“ triušių mama vardu Juočkė. Visi šiuo metu aptvarėlyje gyvenantys dekoratyviniai triušiai – pirmosios porelės palikuonys.
„Topo triušių“ giminė – labai plati. Pasak prekybos centro rinkodaros vadybininkės Eglės Sarafinaitės, nuo tada, kai prekybos centre apsigyveno du triušiukai, pasaulį čia išvydo maždaug 200 šių gyvūnų.
„Topo centre“ augintiniai atsirado prieš vienas Velykas. Nuo tos akimirkos triušiai tapo savotišku šio prekybos centro simboliu.
Stebi veterinaras
Daugintis triušiukams netrukdo nei buitinė technika, nei visokie aplink sklindantys paslaptingi virpesiai. „Gal turi reikšmės rūpestinga priežiūra ir subalansuota mityba?“ - spėliojo E.Sarafinaitė.
Teko įrengti dar vieną aptvarą, kuriame tik gimę triušiukai iki pusantro mėnesio gyvena su mama, minta jos pienu. Po to jie perkeliami į aptvarą antrame aukšte.
E.Sarafinaitė sakė, kad retas gyvūnas galėtų pasidžiaugti tokia ypatinga globa, kokia mėgaujasi buitinės technikos centro augintiniai. „Topo centro“ triušiukus nuolat lanko veterinaras, juos prižiūri viena darbuotoja – duoda vitaminų, parūpina specialaus ėdalo ir stebi, ar gyvūnėliams nieko netrūksta, ar kurio nors neužplūdo liūdesys.
Vilioja laidai
Šią moterį „topo triušiukai“ atpažįsta iš tolo. Kartais buitinės technikos centro augintiniai mėgsta pasilinksminti: iššoka iš aptvaro ir pasislepia už kokio televizoriaus. „Pirkėjai gali netyčia nusipirkti televizorių su triušiu“,- juokauja „Topo centro“ vadybininkė.
Graužikus vilioja ir gausybė aplink tysančių laidų. Tačiau didesnės žalos per dvejus metus jie nepridarė. Atvirkščiai, pakelia nuotaiką rytą pasitikdami „Topo centro“ darbuotojus ne aptvare, o išsirikiavę ant laiptų. „Topo triušiukai“ labai gyvybingi, aktyviai domisi, kas vyksta aplinkui, žino, kas - savas, o kas – praeivis.
Teisių nepažeidžia
Per Kalėdas „Topo centro“ surengtoje akcijoje, kurioje buvo dovanojami triušiukai, norinčiųjų turėti šį augintinį buvo per 200, o gyvūnėlių – tik keli. Teko surengti loteriją. E.Sarafinaitė žino, kad klaipėdietiški „topo triušiukai“ pasklido po visą Lietuvą. Vienas Juočkės vaikaitis morkas graužia net Druskininkuose.
Kartais „Topo centro“ dovanotus triušiukus žmonės atsineša supažindinti su aptvare gyvenančiais giminaičiais, tačiau kraujo šauksmo, giminiško prielankumo šie gyvūnėliai vienas kitam pernelyg nejaučia.
Per Lietuvą nuvilnijęs gyvūnų globos draugijos pasipiktinimas vienos mobiliojo ryšio bendrovės reklama, kurioje triušiai laikomi už ausų, su „topo triušiukais“ nieko bendra neturi. Pasak E.Sarafinaitės, šių triušių teisės nepažeidinėjamos. „Topo centro“ aptvare gyvenantys gyvūnėliai čia jaučiasi kur kas geriau negu ankštuose zooparduotuvių narvuose ar butuose.
Naujausi komentarai