Tyrimas: kas ketvirtas gyventojas tiki, kad po kelerių metų prasidės Trečiasis pasaulinis karas

  • Teksto dydis:

Krizių įveikimo centro ir tyrimų bendrovių HUBEL bei „Norstat“ atlikta reprezentatyvi apklausa skelbia, kad kas ketvirtas Lietuvos gyventojas mano, jog per kelerius artimiausius metus prasidės Trečiasis pasaulinis karas.

Tyrimo duomenys atskleidė, kad pesimistiškiausiai karo klausimu Lietuvoje nusiteikę 55–64 metų amžiaus asmenys, dažniau – Klaipėdos apskrities gyventojai. Kita vertus, vilniečiai, žemesnį nei aukštasis išsilavinimas įgiję bei jaunesni, į 16–34 ir 45–55 metų amžiaus kategorijas patenkantys asmenys, karo tikimybę vertina kaip mažą arba labai mažą.

Vykdant apklausą paaiškėjo, kad Ukrainoje vykstantis karas yra didžiausią nerimą lietuviams kelianti tema – dėl to nerimauja daugiau nei trečdalis lietuvių.

Krizių įveikimo centro direktorė Kristina Lymantaitė pažymi, kad netoliese vykstantis karas tam gali turėti įtakos, net jei vengiama naujienų apie jį.

„Akivaizdu, kad greta vykstantis karas turi didžiulę įtaką psichologinei būsenai, net jei vengiame naujienų ar minčių apie jį“, – cituojama pranešime ji.

Vyresniems Lietuvos gyventojams nerimaujant dėl karo grėsmės, jaunuoliai, priklausantys 16–24 metų amžiaus grupei, teigia, jog daugiausia nerimo keliantis klausimas yra santaupos bei jų neturėjimas. Tyrimas parodė, kad dėl to nerimauja 27 proc. šios amžiaus grupės asmenų.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa internetu atlikta šių metų birželio 6–11 dienomis. Jos metu apklausti 508 žmonės nuo 16 iki 64 metų amžiaus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonaitis

Jonaitis portretas
Iš vienos pusės gal ir reiktu tuo karo.Nes per daug žemėje purvo atsirado.Tokiu kaip pydaru iškripeliu kurie naikina viskas kas yra žmoniška.Žmonija darosi ne žmonėmis o parazitais.

Karas.

Karas. portretas
Deja kaip kuriu žmoniu nuojauta buna tiksli .Prieš antra pasaulini kara kada vokiečiai užpuolė anglus tai mano senelis tiesiog nuspėjo kad po kurio laiko ir musu namus bomborduos ir musu žemes .Na ir po metu taip ir nutiko .Iš kur ta nuojauta pas žmones kaip kuriuos ir gana dar buna stiprios vat nieks negali pasakyt.O karo nesvarbu kam žmogus prijaučia ar rusams ar amerikonam niekas nenorėkim nes karai nieko negaili .Ir be to mes esam parasti žmones kieno namus bomborduos ir artimus žudys ,vaikus tik musu .Tad džiaukimės paprastu dalyku vieni kitais saule švytinčia paukščiais čiulbančiais dienom gražiom ir gyvenkim šia diena nes jai karas neduok dieve bus neturėsim viso šito .

Taip bus. ZINAU.

Taip bus. ZINAU. portretas
Taip jau yra desimtys tukstanciu metu. Yra vadai, ju padejejai ir pilka durna mesa. Tiktai karas judina pasauli technologiju progreso keliu ir neleidzia zmonems issigimti. KARAS YRA GERIS CIVILIZACIJAI. Zmogeliai NEBIJOKIT iseiti i kita pasauli - jusu siela NEMIRTINGA, Na o kuna gausit kita kai atgimsit is naujo. .
VISI KOMENTARAI 94

Galerijos

Daugiau straipsnių