V. Čmilytė-Nielsen: balsavimas dėl dekriminalizavimo partneriams neturėjo būti staigmena

Koalicijos partnerių balsavimas dėl mažo kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimo neturėjo būti staigmena Laisvės partijai, sako Seimo pirmininkė ir Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Mes su partneriais kalbėjome, aš informavau, kiek balsų galima tikėtis iš Liberalų sąjūdžio frakcijos. Taigi, tikrai šiandienos balsavimas nebuvo joks netikėtumas“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.

„Manyčiau, kad dabar yra laikas galvoti apie ateitį, projekto tobulinimą ir grįžti prie jo tam tinkamu laiku. Tikrai nenuleisčiau rankų“, – pabrėžė parlamento vadovė.

Seimas ketvirtadienį atmetė įstatymo projektą, kuriuo būtų dekriminalizuotas nedidelio kiekio narkotinių medžiagų įsigijimas ir turėjimas.

Tikrai šiandienos balsavimas nebuvo joks netikėtumas.

Projekto neparėmė keliolika valdančiųjų. Po penkis Liberalų sąjūdžio ir konservatorių atstovus balsavime nedalyvavo, konservatorius Audronius Ažubalis balsavo prieš, o jo partiečiai Paulius Saudargas ir Laurynas Kasčiūnas balsuodami susilaikė.

Keliolikai valdančiosios koalicijos atstovų balsavus prieš arba nedalyvavus, šiemet gegužę Seimas taip pat atmetė Laisvės partijos atstovų inicijuotą Partnerystės įstatymo projektą.

Laisvės partijos atstovė Morgana Danielė ketvirtadienį pareiškė, kad koalicija turės tartis, kaip dirbti toliau.

„Laisvės partijos tokio tiesioginio pageidavimo neišgirdau, tik mačiau vieną kitą pareiškimą viešoje erdvėje. Bet manau, kad šiandien buvo ilgas, sunkus posėdis, matyt, reikėtų visiems pailsėti, įvertinti tuos rezultatus ir artimiausiomis dienomis žiūrėsime“, – kalbas dėl koalicijos stabilumo komentavo V. Čmilytė-Nielsen.

„Aš vertinu šiandienos posėdį kaip įprastą darbinį. Buvo klausimų, dėl kurių mums pavyko rasti susitelkimą, dėl dekriminalizavimo projekto rezultatas buvo ne toks, kokio tikėjomės“, – teigė ji.

Kita vertus, Seimo pirmininkė pabrėžė, kad centro dešinės koaliciją sieja kur kas daugiau klausimų nei skiria.

„Taip, tai yra emocingi pareiškimai, kurie neturėtų padaryti didelės įtakos ateities darbui. Be to, po balsavimo nuskambėjo ir kiti pasisakymai – apie ketinimus grįžti prie šio klausimo, jį tobulinti. Manyčiau, kad daugiau dėmesio ir energijos turėtų būti skirta tam“, – tvirtino ji.

V. Čmilytė-Nielsen pakartojo, kad dėl tokių klausimų kaip partnerystė, dekriminalizavimas Seimo salėje turėtų būti balsuojama tik tuo atveju, kai užsitikrinamas reikiamas balsų skaičius. Tam reikia ir dalies opozicijos paramos.

Valdančiąją centro dešinės koaliciją sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Konservatoriai turi 50 parlamentarų mandatų, liberalai – 13, Laisvės partija – 11

 NAUJAUSI KOMENTARAI

ciukcia

ciukcia portretas
kokia baisi boba turedama kruva vaiku ir dar drista aiskinti kad ji dalivaus tobulinant istatyma baidykle

Dink na x...

Dink na x... portretas
Kgb ištva

tfu

tfu portretas
Kokia jinai baisi, tobulinti narkomanų ir išsigimėlių šutvės kaifavimo įstatymą ir prie jo grįžti. Matomai gerais atkatais kvepia. Išgamos vaikų luošintojai...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių