Valdžia kratosi „Nuaro“ Pereiti į pagrindinį turinį

Valdžia kratosi „Nuaro“

2008-02-27 09:00

Valdžia kratosi „Nuaro“

Klaipėdos savivaldybė skelbs naują konkursą dėl beglobių gyvūnų gaudymo, karantinavimo, priežiūros, užmigdymo ir utilizavimo.

Apskundė nugalėtoją

Vakar miesto valdžia kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kad leistų atmesti rugpjūtį įvykusio konkurso nugalėtojo bendrovės „Nuaras“ pasiūlymą. Jei tam bus pritarta, įvyks naujas konkursas.

Pasak savivaldybės Viešųjų pirkimu tarnybos vedėjo Tomo Mataičio, bendrovė „Nuaras“ pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis apie gyvūnų laikymo sąlygas.

„Po pakartotinio Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo gyvūnų prieglaudoje paaiškėjo, kad „Nuaras“ kliniškai netikrina gyvūnų sveikatos, neturi sąlygų jų karantinavimui, bendrovėje nėra veterinarijos gydytojo. Tikrintojai pernai gruodį nustatė, kad „Nuare“ paskutinį kartą veterinaras tikrino gyvūnų sveikatą spalio 26-ąją. Tai įrodo įrašas specialiame žurnale“, – sakė T.Mataitis.

Keis pavadinimą

Bendrovės „Nuaras“ direktorė Jurgita Gustaitienė tikino, kad „Nuaras“ yra sudaręs sutartį su veterinaru, kuris esą kasdien patikrina augintinių sveikatą. Anot direktorės, savivaldybė nemoka bendrovei už augintinių globą, todėl ir konkursas buvo skelbtas dėl benamių gyvūnų gaudymo, karantinavimo, užmigdymo, utilizavimo.

„Mums veterinarijos tarnyba siūlė pakeisti pavadinimą ir tapti beglobių, benamių gyvūnų gaudymo, surinkimo, karantinavimo tarnyba. Mes sutinkame tai padaryti“, – sakė direktorė.

Gyvūnus žudo ir užsienyje

Per metus į „Nuarą“ patenka iki 150 gyvūnų. Bendrovės vadovė teigė, jog nėra vietos juos visus prieglaudoje laikyti iki gyvenimo pabaigos.

Pasak J.Gustaitienės, iki 40 proc. čia patenkančių gyvūnų atneša šeimininkai, kad specialistai augintinius užmigdytų. Direktorė tikino, kad veterinarai patys nenori užmigdyti sergančių ar pasenusių gyvūnų, todėl siūlo naudotis „Nuaro“ paslaugomis.

„Mes stengiamės valkataujantiems gyvūnams atrasti šeimininkus. Tačiau ne visus augintinius galima priglausti. Vieni jų nepagydomai serga arba jau yra pasenę – pražilę, dantys iškritę. Kiti negali gyventi namuose, nes yra sulaukėję ir neprisileidžia žmonių“, – sakė J.Gustaitienė.

Anot jos, pasaulyje įprasta beglobius gyvūnus sterilizuoti ir paleisti į laisvę. Tačiau ir užsienyje užmigdoma dalis augintinių, kurių nebegalima išgydyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų