Pereiti į pagrindinį turinį

Valstybinis bankas tampa būtinybe

2009-05-28 09:00

Naujosios sąjungos (NS) lyderis Artūras Paulauskas siūlo įkurti nacionalinį komercinį banką.

A.Paulauskas nemano, kad tokio banko įkūrimas ilgai truktų ir brangiai valstybei kainuotų – jis siūlo pasinaudoti Lietuvos pašto infrastruktūra.

"Paštas būtų tinkamesnė struktūra, nereikalaujanti didelių investicijų. Turto banko uždaviniai yra kiti – dirbti su blogosiomis paskolomis", – vakar spaudos konferencijoje sakė A.Paulauskas.

Seimas jau yra pradėjęs svarstyti Tvarkos ir teisingumo frakcijos idėją įsteigti nacionalinį komercinį banką. Devyni Seimo nariai siūlo apsvarstyti tokio banko steigimo galimybę, reorganizuojant Turto banką ir taip pagreitinti procesą. Pataisų iniciatoriai sako, kad tokio banko valstybės dalis turėtų siekti ne mažiau kaip 51 proc.

A.Paulauskas mano, kad nacionalinį komercinį banką reikia įsteigti kuo greičiau – jau birželio mėnesį.

"Dar sausio pradžioje teigėme, kad prisidengdami krize, komerciniai bankai vis dažniau atsisako skolinti arba nustato nepagrįstai aukštas palūkanų normas, dėl to verslo įmonėms trūksta apyvartinių lėšų ir jos priverstos stabdyti veiklą. Teigėme, kad Vyriausybė esant tokiai padėčiai neturi išlikti pasyvia stebėtoja ir privalo imtis iniciatyvos steigti nacionalinį komercinį banką, kuris kredituotų Lietuvos įmones ir gyventojus. Situacija nuo sausio mėnesio tik pablogėjo", – teigė A.Paulauskas.

Naujasis nacionalinis komercinis bankas, pasak socialliberalų, reikalingas ne todėl, kad to nori vienas ar kitas politikas, viena ar kita partija, bet todėl, kad krizės akivaizdoje Vyriausybė turi padėti savo piliečiams, jeigu privatūs bankai negali ar nenori atlikti savo funkcijų.

"Esu įsitikinęs, kad nacionalinio komercinio banko steigimas būtinas šalies ūkiui gaivinti. Šio banko akcininkas galėtų būti Vyriausybė, o steigėjas – Seimas", – teigė NS pirmininkas.

Jo manymu, taip pat būtina griežtai įvertinti Lietuvos banko, kuris prastai prižiūri komercinius bankus, veiklą. "Lietuvos bankas be pinigų politikos – tik valiutų keitykla. Ramus sėdėjimas skandinaviškų bankų kišenėje – ne išeitis", – mano A.Paulauskas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų