Karoliukas, pavadintas Karoliniškių mikrorajono garbei, nes būtent čia jis praleido du mėnesius.
Pirmą kartą apie šunį pranešta socialiniuose tinkluose. Karoliniškių gyventojai daug kartų skambino prieglaudos darbuotojoms, netgi naktimis.
„Šuo buvo visiškai laukinis. Žmonės važiavo, tarp jų ir aš, ir mano kolegės – bandė jį maitinti iš rankų. Pavadėlis, uždėtas ant kaklo, buvo per sekundę nukramtomas“, – pasakojo „Tautmilės globos“ atstovė Viltė Petravičiūtė.
Dabar Karoliuko laukia daug meilės. Tačiau taip pasiseka ne visiems – prieglaudos atstovai pabrėžia, kad labai trūksta pagalbos, ypač vedžiojant šunis. Vasarą gyvūnų čia gerokai padaugėja, o žmonių, norinčių juos globoti – mažiau.
„Tikrai yra pamažėję, nes žmonės atostogauja, nenori apsiimti gyvūno priežiūra. Rugsėjį jau matome, kad šeimininkai subręsta ir tada jie atvyksta pasiimti gyvūno“, – aiškino „Tautmilės globos“ savanorė Gerda.
Vasarą itin padaugėja kačių, nes jos tuo metu aktyviai gaudomos ir sterilizuojamos.
„Vasarą katės daug lengviau atsigauna po operacijų, nes operuojant yra nuskutamas pilvukas ir šaltuoju metu jos gali sušalti, krinta imunitetas. Praktika rodo, kad tokią procedūrą geriau atlikti šiltuoju metų laiku“, – aiškino Vilniaus gyvūnų globos namų vadovė Agnė Žėbienė.
Tačiau vasarą keičiasi ne tik orai, bet ir gyvūnų priežiūros taisyklės.
„Vasaros laikotarpiu reikia atkreipti dėmesį, kad gyvūnų negalima palikti vienų automobilyje. Karštomis dienomis net kelios minutės gali būti pavojingos gyvybei. Taip pat, jei einate su gyvūnais maudytis – nepalikite jų vienų, jie gali nuskęsti“, – įspėjo A. Žėbienė.
Pasak jos, vasarą gyvūnai ir dažniau pasimeta.
„Gyvūnai dažnai žvalgosi į šalis, jų eisena nekoordinuota, jie blaškosi gatvėje – pagal tai galima lengvai atpažinti, kad gyvūnas atsidūrė čia netyčia“, – komentavo A. Žėbienė.
Perpildytos ne tik prieglaudos – vietų trūksta ir gyvūnų viešbučiuose.
„Vasara yra pats mūsų darbymetis, nes visi vienu metu nori keliauti, ir tada reikia tokios paslaugos kaip gyvūnų priežiūra. Mūsų namai vasarą tikrai pilni“, – sakė „Barkvilio“ gyvūnų viešbučio vadovė Daina Jarmalavičienė.
Šiame gyvūnų viešbutyje telpa 18 šunų ir 8 katės. Yra ir triušių. Prieš viešnagę gyvūnus siūloma palikti dienos centre – taip galima įsitikinti, kaip jie reaguoja į naują aplinką. Svarbu, kad augintinis būtų paskiepytas.
„Šunis palieka ir dienai, ir dviem mėnesiams. Kates dažniau ilgesniam laikotarpiui – savaitei, dviem ar trims. Retai kada katę atveža tik porai dienų“, – pasakojo D. Jarmalavičienė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Gyvūnų laisvalaikis priklauso nuo jų pomėgių – vieni žaidžia, kiti treniruojasi, treti nepaleidžia prižiūrėtojų iš akių. Tačiau išsiskyrimas gali būti sunkus – ne tik augintiniams.
„Kai pirmą kartą palieka – mes patys sakome: jei jums neramu, skambinkite, pasikalbame. Tai ir skambina – klausia, ar valgė, kaip miegojo, kaip pirmą naktį. Bet dažniausiai tokie klausimai būna tik pirmą kartą“, – dalijosi D. Jarmalavičienė.
Anot jos, dar nebuvo atvejo, kad gyvūnas būtų paliktas ir nepasiimtas. Tačiau dažnai pasitaiko, kad viešbutyje paprasčiausiai nebelieka vietos, todėl laiką reikėtų planuoti iš anksto.
Naujausi komentarai