Viešojo saugumo pareigūnus apginkluos ir vandens patrankomis

  • Teksto dydis:

Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai kilus neramumams galės naudoti vandens patrankas su ašarinėmis dujomis, skausmą sukeliančias granatas ir šaudmenis bei kitas naujas priemones.

Kaip rašo lzinios.lt, tai numatantį galimų naudoti specialiųjų priemonių sąrašą šiai tarnybai praėjusią savaitę patvirtino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, dar prieš parašydamas atsistatydinimo pareiškimą. S.Skvernelio įsakymo priede numatyta, kad viešąją tvarką ekstremalių ir ypatingų situacijų metu turinti užtikrinti VST gali naudoti 22 rūšių specialiąsias priemones. Jas bus galima naudoti be jau įprastų priemonių – tarnybos ginkluotę sudarančių lazdų, antrankių, surišimo bei transporto priverstinio sustabdymo priemonių, dujų, tarnybinių šunų ir kitų.

Patvirtintame sąraše vandens patrankose gali būti naudojamas ir vanduo, prisotintas ašarinių dujų arba jų mišinio. Jei reikėtų, VST būtų leidžiama pasitelkti ir kurtinančias bei akinamos šviesos bangą skleidžiančias, taip pat gumines, medines ar plastikines detales paskleidžiančias granatas. Patvirtintas ir skausmą sukeliančių kulkų, elektrošoką sukeliančių ginklų naudojimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

išvada

išvada portretas
...galimai priemonės būtinos norint autoritariniam režimui apsiginti nuo laisvės, demokratijos ir teisinės valstybės trokštančių piliečių. Už lango gūdus sovietmetis.

apta

apta portretas
vaistai nuo demokratijos

otto

otto portretas
Valdžia ginsis nuo rinkėjų.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių