Visi į Lietuvą iš užsienio atvykstantys keleiviai privalės turėti neigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą

 • Teksto dydis:

Visi nuo kovo 10 dienos į Lietuvą iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keleiviai privalės turėti ne seniau kaip prieš tris paras iki atvykimo atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Šis reikalavimas bus taikomas atvykstant bet kokios rūšies transportu tarptautinio susisiekimo maršrutais. Tokį sprendimą priėmė Vyriausybė.

Vyriausybės nutarime nurodoma, kad visi asmenys, grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą keleivių vežimo tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu), privalo turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti  ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas.

„Šis sprendimas itin svarbus siekiant stabdyti COVID-19 viruso ir jo atmainų patekimą į Lietuvą bei kuo labiau sumažinti viruso plitimo šalyje riziką. Susisiekimo sektoriuje dėsime visas pastangas, kad atvykimo į šalį vartuose, atvykstant bet kokios rūšies transportu, būtų užtikrintas minėtų reikalavimų laikymasis“, – sako Susisiekimo ministerijos kancleris Ramūnas Dilba.

Visi vežėjai, organizuojantys ir vykdantys keleivių vežimą tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais, privalės užtikrinti, kad į transporto priemones nepatektų keleiviai, neturintys COVID-19 tyrimo ir gauto neigiamo tyrimo atsakymo.

Išimtis bus daroma tik ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims iki šešiolikos metų, taip pat nuo COVID-19 paskiepytiems ar šia liga persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 90 dienų.

Iki šiol atvykstantieji ar grįžtantieji iš paveiktų šalių sąraše esančių valstybių turėjo turėti ne seniau nei prieš dvi paras iki atvykimo atliktą COVID-19 tyrimą arba jį pasidaryti Lietuvoje.

Nuo vasario 8 d. sugriežtinus visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikrą, patekimo į šalį vietose – oro uostuose ir jūrų uoste – įrengtuose kontrolės punktuose ir toliau tikrinamos keleivių užpildytos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) nustatytos anketos, QR kodas, įvertinami keleivių turimi COVID-19 ligos tyrimų rezultatai ir jų atlikimo laikas. Atvykę ar grįžtantys keleiviai privalo saviizoliuotis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytautas

Vytautas portretas
Testas kainuoja 140 EUR ir valstybė šiuos pinigus atiduos kitoms šalims. Matyt ,mums jų nereikia. Kokėl valdžia pameta protą, kai tampa išrinkta? Ar man reiks karantinuotis užsienyje ir manęs nepriims Lietuva? Absurdiškos kainos ir absurdiškas sprendimas. Nesitikėjau tokio neapgalvoto sprendimo.

valstieciu laikrastis

valstieciu laikrastis portretas
butu gerai is kaimu i miesta atvaziuojancius "svecius" reikalautu tikrinti ne tik nuo COVIDo, bet ir vizas jiems ivesti. dar ir specialu pasa jiems israsyti. laikas situos pasalpinius valstiecius pradeti statyti i savo vietas!

pries savaite [ ir anksciau] URM ir Migracijos tarnybos

pries savaite [ ir anksciau] URM ir Migracijos tarnybos portretas
kartu su Pasienio tarnyba -Tukstanciais importavo xoxolu banderas ir Baltarusiu Cichujnovskajos opozicija , be jokiu covid tyrimo rezultatu ...keldami gresme visai lietuvai ir tautai,.... dabar kada prifarsiravo visas skyles ...covid ligos platintojais ---Saviems tautieciams yveda drakoniskus reikalavimus........Neisivaizzduoju su kuria vieta lietuvos seimo ir valdzios LGBT liberpider konservatdegeneratu kolektyvas ,masto ???
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių