VSAT vadas: plintant virusui pareigūnai budi Lenkijos ir Latvijos pasienyje

Europoje plintant koronovirusui, Lietuvos pasieniečiai pradėjo teikti informaciją iš Lenkijos ir Latvijos į Lietuvą atvykstantiems asmenims.

„Stebime situaciją, pradėjome papildomų priemonių taikyti prie Latvijos sienos: vakar mes daugiau kreipėme dėmesį į Lietuvos ir Lenkijos pasienį, bet kai šiandien atsirado informacija apie tai, kad koronavirusas atsirado jau ir Estijoje, priėmėme sprendimą papildomas priemones taikyti jau ir prie sienos su Latvijos Respublika“, – BNS ketvirtadienį sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas.

Jis pabrėžė, kad pasienio kontrolė ties vidaus Šengeno zonos sienomis nėra atnaujinama, o pasirinktinai automobilius stabdantys pasieniečiai tiesiog teikia atvykstantiesiems informaciją ir dalija skrajutes.

„Mes negalime taikyti sisteminio patikrinimo procedūrų prie šių sienų, todėl pareigūnai matydami numerius ir vertindami situaciją savo nuožiūra stabdo transporto priemones ir tiesiog informuoja, gauna informaciją, iš kur žmonės važiuoja ir jeigu pasitvirtina, kad jie važiuoja iš rizikingų regionų, teikia informaciją dėl to, kaip turėtų tie žmonės elgtis, kur turėtų kreiptis esant tiems požymiams“, – sakė pasieniečių vadas.

Ties išorine Europos Sąjungos siena stebėseną dėl galimų koronaviruso rizikų vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Latvijos ir Lenkijos pasienyje patruliuojantys pareigūnai vertinti asmenų sveikatos būklės galimybių neturi.

Jie dirba ties pagrindiniais įvažiavimais iš šių šalių. Pasak R. Liubajevo, šį darbą atlieka įprastai pasienyje patruliuojantys pareigūnai, jie tiesiog koncentruojami prie pagrindinių kelių.

Jeigu situacija pasunkės ir užsitęs, mums tikrai reikės papildomų apsaugos priemonių.

Pasieniečiai sako esantys apsirūpinę apsaugos priemonėmis pareigūnams: jie turi pakankamai dezinfekcinių priemonių, pirštinių bei medicininių kaukių, tačiau jeigu šią veiklą reikėtų tęsti ilgiau, prašytų skirti jiems respiratorių.

„Jeigu situacija pasunkės ir užsitęs, mums tikrai reikės papildomų apsaugos priemonių. Domėjomės, jų rinkoje nėra, tai planuojame kreiptis į Valstybės ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovą ir prašyti skirti mums iš rezervo papildomų apsaugos priemonių. Kalbame apie respiratorius“, – sakė jis.

„Pirmom dienoms mums tikrai turėtų užtekti tų apsaugos priemonių“, – sakė pasieniečių vadas.

Pasak R. Liubajevo, šiuo metu nė viena ES valstybė nesiruošia atnaujinti kontrolės prie vidinių sienų, tačiau Lietuvos pasieniečiai šią informaciją seka, nors dabartinėje situacijoje poreikio kontrolę atnaujinti nemato.

„Sienos kontrolės atstatymas prie vidinių sienų būtų neproporcinga priemonė“, – sakė R. Liubajevas.

Jeigu atstatyti sienos kontrolę vis dėlto prireiktų, VSAT tam būtų pasiruošę, tačiau tai pareikalautų papildomų lėšų, todėl, pasak pasieniečių vado, toks sprendimas turėtų būti priimamas tik labai atsakingai įvertinus situaciją.

Dėl plintančio koronaviruso į rizikingų teritorijų sąrašą Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą.

Anksčiau tokiomis buvo laikoma visa Kinija ir Šiaurės Italijos regionai.

Visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, COVID-19 protrūkis nusinešė daugiau kaip 2,7 tūkst. žmonių gyvybių. Naujuoju koronavirusu beveik 40-yje šalių užsikrėtė daugiau kaip 81 tūkst. žmonių, didžioji jų dalis išlieka Kinijoje. Lietuvoje iki šiol nėra patvirtintas nė vienas koronaviruso atvejis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cha

Cha portretas
Vakar Latvijoje bendravau su dviem italais iš Vičenzos, ten, kur karantinas. Šiandien per Saločius grįžau namo. Niekas ten nebudi ir netikrina. Virusą pravežiau laisvai...

to maža

to maža portretas
Rusijoje tik oficialiai nėra koronaviruso. Pavyzdžiui kinai pas iš Maskvos atskridusį keleivį nustatė koronavirusą. Labai rimta padėtis klostosi ir Izraelyje, nors iš ten atskridusių keleivių niekas netikrina. Bet svarbiausia, kad pamirštama, jog užkratai plinta per grynus pinigus, nebūtina tiesioginio kontakto su užsikrėtusiu.

stovet ten vien del to kad stovet

stovet ten vien del to kad stovet portretas
cirkai tesiasi lietuveleje.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių