VSAT vadas: migrantų Baltarusijoje yra, tačiau situacija pasienyje – kontroliuojama

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas tikina, kad padėtis dėl neteisėtų migrantų Lietuvos – Baltarusijos pasienyje yra kontroliuojama.

„Šiuo metu mes padėtį kontroliuojame, tačiau, kaip ir anksčiau, kol kas siena stebima ir sienos apsauga vykdoma sustiprintu režimu“, – penktadienį žurnalistams sakė VSAT vadas.

Jo teigimu, kol kas sunku prognozuoti, kaip situacija dėl neteisėtų migrantų keisis artėjant pavasariui. R. Liubajevo teigimu, akivaizdu tik viena – migrantų Baltarusijos pusėje yra.

„Neteisėtų migrantų Baltarusijos Respublikoje yra, mes matome, kad iki šiol Baltarusijos Respublikos pasienio tarnybos atstovai bando išstumti neteisėtus migrantus. Daugiausiai jų yra prie Latvijos arba Lenkijos sienos. Prie mūsų sienos su Baltarusija mes tokio aktyvumo iš Baltarusijos pasieniečių nematome“, – teigė jis, pridurdamas, kad situacija dėl migrantų srautų veikiausiai priklausys ir nuo to, kaip toliau klostysis Ukrainos ir Rusijos konfliktas.

Šiuo metu mes padėtį kontroliuojame, tačiau, kaip ir anksčiau, kol kas siena stebima ir sienos apsauga vykdoma sustiprintu režimu.

„Viskas priklausys nuo politinės situacijos mūsų regione, nuo to, kokia kryptimi vyks procesai, kurie šiuo metu yra prie Rusijos ir Ukrainos sienos“, – teigė VSAT vadas.

Į koncertiną įsipainioja žvėrys

R. Liubajevas teigia, kad pasitaiko atvejų, kai tenka utilizuoti į pasienyje su Baltarusija nutiestą koncertiną įsipainiojusius ir susižeidusius laukinius gyvūnus.

„Per visą laikotarpį turėjome tik keletą atvejų, kai reikėjo arba prašyti medžiotojų, arba tiesiog spręsti patiems klausimą dėl žvėrių utilizavimo“, – sakė R. Liubajevas.

VSAT vado teigimu, dažniausiai į koncertiną įsipainioja briedžiai bei stirnos.

ELTA primena, kad pasienyje su Baltarusija pradėjus tiesti koncertiną imta nuogąstauti, kad, bandydami šį barjerą įveikti, gali žūti laukiniai žvėrys, nes laukinių gyvūnų populiacijų ribos neturi valstybinių sienų.

Ketvirtadienį pasieniečiai draudžiamose vietose į Lietuvą iš Baltarusijos neleido patekti 17 neteisėtų migrantų. Apie pusę šimto tokių užsieniečių praėjusią parą vėl apgręžė Latvija. Trečiadienį VSAT pareigūnai į Lietuvą iš Baltarusijos neįsileido 4 migrantų. Antradienį, pirmadienį, sekmadienį bei penktadienį pasieniečiai nefiksavo atvejų, kai tokie asmenys būtų neleistinose vietose kirtę sieną iš Baltarusijos. Šeštadienį pasieniečiai apgręžė 8 neteisėtus migrantus. Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių ketvirtadienį nebuvo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių