Žinių dėl galimybės atverti tiltą lengvosioms mašinoms Kėdainių meras laukia penktadienį

Kėdainių meras Valentinas Tamulis penktadienį tikisi atsakymo, ar antradienį įgriuvęs tiltas per Nevėžį artimiausiu metu galėtų būti atvertas bent lengviesiems automobiliams.

„Šią minutę jo nei pereit, nei pervažiuot negalima, jis visiškai uždarytas. Penktadienį  tikimės konkretesnio atsakymo iš Kelių direkcijos, ar bus galimybė galbūt lengviesiems automobiliams važiuoti. Bet čia yra tik prielaida, kol neturiu oficialaus atsakymo, sunku ką pasakyti“, – trečiadienį BNS sakė V. Tamulis.

Pasak mero, uždarius įgriuvusį tiltą su nepatogumais susiduria miesto gyventojai, priversti daryti dešimties kilometrų lankstą, taip pat piko metu prie apylankų susidaro spūstys.

Šiuo metu ganėtinai daug keblumų sudaro: ir specialiosioms tarnyboms, greitajai, policijai, priešgaisrinei, ir gyventojams, dirbantiesiems, kurie važiuodavo ir į Kėdainių profesinį rengimo centrą, „Lifosos“ gamyklą, dabar gaunasi dešimties kilometrų apylanka.

„Šiuo metu ganėtinai daug keblumų sudaro: ir specialiosioms tarnyboms, greitajai, policijai, priešgaisrinei, ir gyventojams, dirbantiesiems, kurie važiuodavo ir į Kėdainių profesinį rengimo centrą, „Lifosos“ gamyklą, dabar gaunasi dešimties kilometrų apylanka. Ryte, piko metu, ir vakare susidaro spūstys, yra problemų“, – pasakojo meras.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovė Aušra Ramoškaitė BNS trečiadienį sakė, kad kol kas naujos informacijos dėl avarijos priežasties ar jo atidarymo galimybių nėra.

Kėdainiuose įgriuvus tilto per Nevėžį konstrukcijoms, antradienį juo buvo uždarytas transporto ir pėsčiųjų eismas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija antradienį pranešė, kad tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, viršijus leistiną masę. Direkcija nurodė, jog tilto stebėseną direkcijos specialistai vykdė nuolatos, paskutinį kartą tiltas apžiūrėtas praėjusią savaitę.

Apie įgriuvusį tiltą tarnyboms pranešta antradienio rytą, incidento metu niekas nenukentėjo.

Kėdainių rajono savivaldybė tvirtino, kad rekonstruojant tiltą per Nevėžį ties Vilainiais, pastaruoju metu buvo išaugęs transporto srautas kitais tiltais, įskaitant ir įgriuvusiu Tilto gatvėje. Savivaldybė taip pat tvirtino, jog pernai keliskart kreipėsi į kelių direkciją, prašydama įvertinti tilto būklę ir sulaukė atsakymų, kad kai kurios konstrukcijos yra pažeistos.

Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevčius teigė, kad sugriuvęs Kėdainių tiltas buvo įtrauktas į 73 blogos arba labai blogos būklės tiltų sąrašą ir jį pagal finansavimo galimybes planuota rekonstruoti iki pernai metų pabaigos, tačiau pristigta lėšų.

Pasak savivaldybės, laikotarpiu, kol vykdoma statinio stebėsena bei tyrimai, tiltu buvo leidžiamas tik lengvųjų transporto priemonių, viešojo transporto ir transporto priemonių, kurių masė ne didesnė kaip 20 tonų, eismas, ribojant tilto važiuojamosios dalies plotį.

Kelių direkcija kreipėsi į savivaldybę, kad būtų peržiūrėti vaizdo įrašai gavus informacijos, jog tiltu galėjo važiuoti sunkiasvoris transportas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Tilto viduriu galima paleisti vaziavimui lengvaisiais auto viena juosta. Tilto sija perluzo todel, kad ji randasi sudurime kelio ir saligatvio, kuris yra nesandarus ir ant jo bego krituliai su druska,nutrupejo betonas, atsidenge armatura, nukorodavo ir nutruko. Tas pats gali atsitikti ir atitinkamai kitoje puseje.

Neziniukas

Neziniukas portretas
Ar ministras jau atsistatydino?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių