Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos mokykloje-darželyje surengtas šaškių turnyras

Klaipėdos mokykloje-darželyje surengtas šaškių turnyras
Klaipėdos mokykloje-darželyje surengtas šaškių turnyras / "Varpelio" nuotr.

„Varpelio“ mokykloje- darželyje jau tapo tradicija Kovo 11-ąją– Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną organizuoti šaškių turnyrą. Pradinių klasių mokiniai mielai žaidžia šaškėmis vos radę vieną kitą laisvesnę minutę prieš pamokas, pertraukų metu, po pamokų ir netgi namuose... Labai smagu, kad vaikų susižavėjimą šiuo žaidimu palaiko jų tėveliai, kurie savo patarimais mažiesiems padeda įgyti žinių, tobulinti savo žaidimą.

Artėjant lemiamam čempionatui kiekvienoje klasėje vyksta atrankiniai turai, kuriuose noriai dalyvauja apie  60 moksleivių. Į finalą patenka  po 4 stipriausius atstovus iš kiekvienos klasės. Žaidėjus stebi komisija - „Varpelio“ mokyklos- darželio l.e.p. direktorė A.Mickevičienė, pavaduotoja ugdymui V.Boettcher. Burtų keliu išsiaiškinus žaidėjų poras prasideda žaidimas.

Visi „Varpelio“ mokyklos- darželio mokiniai salėje laukia čempionų. Susirinkusieji nenuobodžiauja - kartu su muzikos mokytoja G.Gončarenko dainuoja daineles, taip pat skirtas paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Pasirodžius šaškių čempionato finalininkams nugriaudi aplodismentai. Komisija medaliais ir diplomais apdovanoja visus finalo dalyvius. Pačios maloniausios emocijos sklinda ne tik iš vaikų, bet ir iš jų mokytojų, jų laukusių tėvelių.

Paprastųjų šaškių varžybos Lietuvoje organizuojamos daugiau kaip 50 metų. Žaidimas šaškėmis gerina atmintį ir po keleto metų treniruočių žaidėjas atsimena savo ir kitų prieš keletą mėnesių ar net metų sužaistas visas turnyro partijas. Šis žaidimas lavina skaičiavimo tolį ir tikslumą, ugdo analitinius sugebėjimus, žaidėjai išmoksta daryti teisingas išvadas po sužaistos partijos, moko labai greitai ir savarankiškai priimti sprendimus ekstremaliose situacijose, akimirksniu geba rasti teisingą sprendimą. Ypač svarbu, kad žaidžiant šaškėmis žaidėjas įgyja nemažai psichologinių žinių, iš varžovo elgesio, judesių ir kitų atrodo nereikšmingų detalių moka padaryti daug reikšmingų išvadų: kaip varžovas nusiteikęs, kokio rezultato partijoje siekia, kokių pozicijų vengia, pasitiki ar nepasitiki savo jėgomis ir t.t. Be to, šaškių žaidimas lavina loginį mąstymą, žmogus turi vadovautis sveika, bet pagrįsta žaidimo dėsningumais, logika. Visos šios savybės gali labai praversti kiekvieno žmogaus gyvenime.

Garsus mokslininkas ir šaškininkas iš Permės J.Fominych yra pasakęs: „Šaškės - tai menas (ir jų nepakeis nei kinas, nei filharmonija!), šaškės - tai sportas ( ir ne lengvesnis už sunkumų kilnojimą arba ledo ritulį!), šaškės - tai mokslas (nors ir ne matematika)".

Varžybų azartas, atradimų džiaugsmas bei šaškių šedevrų sukūrimas ir yra ta galinga jėga, kuri jau antrą šimtmetį verčia žmones, galbūt visai atsitiktinai pakliuvusius į tą fantastinį šaškių pasaulį, jame užsibūti neribotą laiką ir neberasti kelio atgal.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų