Lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tvarka bus aiški iki lapkričio 15 dienos, didelių pakeitimų nebus, sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.
"Pagal visus reglamentus mes iki lapkričio 15 turim patvirtint kažkokius pakeitimus, mes nesiruošiam daryti esminių pakeitimų. Aš manyčiau, kad tie pasiūlymai, su kuriais vakar buvo supažindintas komitetas, yra pakankamai racionalūs ir normalūs", - per Vyriausybės valandą Seime į konservatoriaus Valentino Stundžio klausimą, kuomet bus aiški egzamino tvarka, atsakė D.Pavalkis.
Jis taip pat ragino "baigti politizuoti" lietuvių kalbos egzamino klausimą, ir palikti jį spręsti specialistams. "Taip kad priimdamas tam tikrą kritiką dėl politinių sprendimų ir diskusijų dėl egzamino noriu pasakyt, kad mes nebeturėtume toliau politizuoti šito klausimo, palikti jį spręsti specialistams, kad jie sudėliotų, kaip reikia", - V.Stundžio klausiamas, ar pripažįsta padaręs klaidą palengvindamas egzaminą, atsakė D.Pavalkis.
Nacionalinio egzaminų centro (NEC) Saulė Vingelienė trečiadienį Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitete (ŠMKK) pristatė siūlymus, kaip keisti lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tvarką.
S.Vingelienė atkreipė dėmesį, kad egzamino nuostatas būtina keisti. Direktorės teigimu, kadangi egzamine yra pasirenkama iš 7 autorių, tai slopina mokinių kūrybinę mintį, trukdo jiems atskleisti savo išprusimą. Pasak S.Vingelienės, daugiau nei 500 žodžių rašinio apimtį lengvai pasiekia tiek tautinių mažumų, tiek lietuviškų mokyklų abiturientų darbai.
Atsižvelgęs į tai, Nacionalinis egzaminų centras parengė du pasiūlymus. Pagal pirmąjį variantą valstybinio egzamino apimtis siektų ne mažiau 500 žodžių, mokyklinio - ne mažiau 350 žodžių. Pagal antrą siūlymą valstybinio egzamino apimtis siektų ne mažiau 500 žodžių, mokyklinio - ne mažiau 400 žodžių.
Siūloma keisti ir prie temos pateikiamų autorių skaičių: valstybiniame palikti po 2 autorius, mokykliniame - po 3. Pagal antrą siūlymą abiejuose egzaminuose būtų po 3 autorius.
Šiemet pirmą kartą lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų abiturientai laikė bendrą egzaminą, nors pastariesiems jis buvo palengvintas švietimo ir mokslo ministro D.Pavalkio įsakymu. Ministro įsakymu tautinių mažumų mokyklų abiturientams privalomas žodžių skaičius lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino rašinyje sumažintas nuo 500 iki 400, o visiems abiturientams padidintas pasirenkamų autorių skaičius.
Naujausi komentarai