Etikos komisija užsirakino nuo klaipėdiečių Pereiti į pagrindinį turinį

Etikos komisija užsirakino nuo klaipėdiečių

2013-02-08 19:09
Etikos komisija užsirakino nuo klaipėdiečių
Etikos komisija užsirakino nuo klaipėdiečių / Vytauto Petriko nuotr.

Netikėtai posėdžio laiką pakeitusi miesto tarybos Etikos komisija vakar pasislėpė ne tik nuo į ją deleguotų seniūnaičių, bet ir nuo žiniasklaidos atstovų bei visuomenininkų. Pastarieji tikino, kad etikos sargai politikų elgesį svarstė užsirakinę duris.

Posėdis – per pietų pertrauką

Viešai buvo skelbiama, kad Etikos komisijos posėdis vakar turėjo vykti 15 val. Dieną prieš posėdį Etikos komisijos pirmininkas Jurijus Šeršniovas „Klaipėdą“ patikino, kad posėdžiaus jau naujos sudėties komisija, kurios gretose bus ir penki seniūnaičiai.

Tačiau jiems taip ir nesuteikta galimybė svarstyti politikų elgesio, nes J.Šeršniovo sprendimu Etikos komisijos posėdis įvyko ne 15 val., o per pietų pertrauką – iškart po miesto tarybos posėdžio.

„Kaip visada stebėjau miesto tarybos posėdį, o kai jis baigėsi, priėjau prie J.Šeršniovo pasiklausti, kada rinksis etikos sargai. Jis ir sako, kad Etikos komisijos posėdis jau vyksta. Jos nariai jau rengėsi sėsti prie stalo posėdžių salėje, tačiau kažkuris jų pareiškė, kad labai triukšminga, todėl reikia ieškoti kitų patalpų“, – pasakojo kone visus miesto tarybos, komitetų, komisijų posėdžius stebintis klaipėdietis Virginijus Partaukas.

Pasielgė kaip su šiukšlėmis

Jis nustebo, kad etikos sargai patraukė ieškoti ne kitos salės, o sulindo į poilsio kambarėlį, esantį prie pagrindinės posėdžių salės.

„Manęs neįleido, kažką kalbėjo, kad posėdis uždaras. Keisčiausia buvo tai, kad jie net užsirakino to poilsio kambariuko duris, kad niekas neįeitų“, – tvirtino pašnekovas.

Etikos komisijos pirmininko J.Šeršniovo sprendimas posėdį surengti ne numatytą valandą, o tada, kada jam patogiau, šokiravo seniūnaičius, kuriuos patys politikai patvirtino kaip šios komisijos narius.

„Su mumis pasielgė kaip su šiukšlėmis. Kiek galima tyčiotis iš visuomenininkų? J.Šeršniovas, kai pagaliau pakėlė telefono ragelį, kadangi labai atkakliai buvo skambinama, pasakė, kad numatytą valandą seniūnaičiai vis tiek susirinktų, nes jis nori gauti mūsų kontaktus“, – piktinosi viena iš į Etikos komisiją deleguotų seniūnaičių Ligita Girskienė.

Seniūnaičiai – ne nariai

Pats J.Šeršniovas tikino, jog posėdžio laikas pasikeitė dėl objektyvių priežasčių. „Mane savivaldybės teisininkai informavo, kad seniūnaičiai posėdyje būtų tik stebėtojai, nes dar nėra įsigaliojęs miesto tarybos sprendimas dėl naujos Etikos komisijos sudėties. Jis dar nebuvo paskelbtas spaudoje“, – teigė politikas.

J.Šeršniovas tikino supratęs, kad jei posėdis vyks 15 val., vėl bus didelė tikimybė, kad nesusirinks kvorumas, o dviejų politikų elgesį reikėjo išnagrinėti kuo skubiau. Todėl esą Etikos komisijos posėdį jis nusprendė surengti, kol po miesto tarybos posėdžio dar nebuvo išsiskirstę politikai.

„Kvorumas buvo, posėdis įvyko. Taip, posėdžiavome poilsio kambarėlyje, tačiau durų nebuvome užsirakinę. Tik tiek, jog pats parašiau, kad V.Partaukas posėdžio nestebėtų, nes nesinorėjo aštrumo“, – miglotai aiškino J.Šeršniovas.

Patarė, kaip kalbėti

Etikos komisija nagrinėjo politikės Lilijos Petraitienės elgesį, kuriuo skundėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

L.Petraitienė ją viešai išvadino arogantiška ir ciniška, o tai savivaldybės vadovę įžeidė. Anot J.Šeršniovo, komisija nenustatė, kad L.Petraitienė būtų pažeidusi Valstybės politikų elgesio kodeksą ar etikos principus. Todėl ji rekomendavo dviem moterims susitaikyti – pasirašyti taikos sutartį. „L.Petraitienei taip pat rekomendavo ateityje kalbant viešai atsargiau rinktis žodžius. Galvoju, kad jos susitars. Juk buvo tik darbinis momentas, aštrūs žodžiai, nereikia direktorei taip asmeniškai į juos kreipti dėmesį“, – įsitikinęs buvo J.Šeršniovas.

Etikos komisija taip pat nagrinėjo visuomenininkų skundą, kuriuo buvo prašoma išnagrinėti, ar miesto tarybos narys Mindaugas Žilys nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso principų, nes jis kaip verslininkas esą nusižengia teisės aktams ir be to, įžeidinėja Klaipėdos poilsio parku besirūpinančius iniciatyvius klaipėdiečius.

„M.Žilio elgesį jau nagrinėjo Vyriausioji tarnybinės etikos komisiją ir tyrimą nutraukė, o mes per Vilnių juk nepradėsime šokinėti. Tačiau visi posėdyje dalyvavę komisijos nariai pasisakėme už tai, kad politikas, duodamas interviu ir kaip paprastas žmogus, ir kaip direktorius, ir kaip politikas, žinotų ir atsirinktų, ką, kada ir kaip reikia sakyti“, – teigė Etikos komisijos pirmininkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra